איטום גגות רעפים

האסוציאציה שעולה למשמע המושג "גג רעפים" היא של בית כפרי, פרטי וחמים. אך לעיתים, מיד אחרי הגשם הראשון עלולה הפסטורליות הזו להיעלם וכל החמימות הופכת בין רגע לרטובה וקרירה. בכל שנה, בתקופה של תחילת החורף, מומלץ מאוד לבצע בדיקה יסודית לגג הרעפים ולראות שהאיטום איכותי ומושלם כדי למנוע נזילות ורטיבות בבית.

לפני הכול, יש לבצע בדיקת תקינות לפני בוא הגשם הראשון

כאמור, יש לבצע בדיקה של גג הרעפים בתחילת החורף על מנת למנוע הפתעות לא נעימות בימים גשומים. כדאי לדעת כי החלל שקיים מתחת לגג הרעפים הינו חלל חשוך למדי ולכן מומלץ לבצע את הבדיקה בשעות הצהריים בהן אור השמש הוא חזק. במידה וניתן לזהות קרני שמש שחודרות מבין הרעפים, סימן הוא שהגג אינו אטום כראוי ובאזור המסוים הזה עלולים לחדור גם מי גשמים.

מה הורס את איטום גג הרעפים?

גג רעפים אינו דבר שמחזיק מעמד לנצח ונשאר תמיד באותו מצב. הרי הגג חשוף למזג האוויר, לנזקי הסביבה וכדומה ולכן הוא יכול להיהרס בעקבות גורמים שונים. סיבה נפוצה מאוד להרס של גגות רעפים הם הרוחות. רוחות חזקות עלולות לגרום לרעפים להיעקר ממקומם, להישבר או סתם להיסדק ויש צורך לתקן אותם על מנת למנוע רטיבות בבית. כמו כן, רעפים ישנים הינם בעלי סיכוי גבוה יותר להישבר מכיוון שהם נחלשים במרוצת השנים.

קראו גם על: חומרים לאיטום גגות

שלבי העבודה באיטום גג רעפים –

איטום גג רעפים כולל מספר שלבים עד לקבלת התוצר המושלם:

בשלב הראשון – יש לפרק את הרעפים השבורים מהגג ולפנות אותם ואת הפסולת שהצטברה שם.

בשלב השני – יש לבצע עבודות חיזוק ותיקון בבסיס הגג כמו חיזוק ויישור של הקונסטרוקציות שעל הגג, החלפת לייסטים לפי הצורך, לבצע עבודות פחחות במידת בצורך ולערוך תיקונים נדרשים בארגזי הרוח.

בשלב השלישי – מניחים את הרעפים החדשים לא לפני שחותכים אותם בהתאם למידות הנדרשות. כמובן שיש צורך לחזק אותם למקום על מנת שלא יזוזו או יתפרקו מרוחות חזקות ואף לאטום את החריצים שנשארו ביניהם בחומר איטום איכותי עבור גגות רעפים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *