איטום גגות

לחשיבות של איטום גגות אין בכלל ספקות שכן גג שדרכו חודרים מים עשוי לפגוע משמעותית באיכות חייהם של הדיירים, לגרום להצטברות עובש ומחלות, נזילות, פגיעה ברכוש, סדקים בקירות ובמקרים קיצוניים גם קריסת התקרה. איטום הגג לא רק מגן מפני מים אלא גם מחזק את הגג לשנים רבות קדימה ושומר עליו מפני בלאי הנגרם כתוצאה ממזג אוויר ו/או חדירה של מים לתוכו. יש כמה סוגים של שיטות איטום לגג ולכל אחת מהשיטות היתרונות והחסרונות שלה.

איטום גגות באמצעות זפת חמה:

השיטה אולי הנפוצה ביותר כיום ובכלל היא איטום גגות באמצעות זפת חמה. שיטה זו עדיין נחשבת כיום לשיטה היעילה ביותר וגם למומלצת ביותר ביחס למחיר. כמובן שיש שיטות מתקדמות יותר כיום אולם לשיטה זו אין תחליף ראוי ובטוח עדיין. באמצעותה מורחים שכבה של זפת חמה האוטמת את הגג בצורה הרמטית מבלי היכולת של המים לחדור אותם אל תוך הגג (אם מיושם כראוי כמובן). 

לשיטה יתרונות רבים:

  • איטום איכותי, חזק וכזה המונע את חדירת המים באופן יעיל.
  • עמידות לאורך זמן גם בפני מים וגם בפני תנאי מזג האוויר השונים.
  • מחיר הוגן – שיטה זו איננה מהיקרות לאיטום גגות אך עדיין נחשבת למומלצת ביותר.

איטום הגג באמצעות יריעות ביטומניות:

יריעות ביטומניות / יריעות pvc לגג אלו יריעות המבוססות על חומר תרמופלסטי הנקרא ביטומן. אלה מתפרסות בצורה של יריעות על הגג ומבצעים להן הלחמה אחת לשנייה על מנת למנוע את חדירת המים. כל עוד ההלחמה מתבצעת כראוי ובמקצועיות התוצאות יהיו נהדרות. בגגות בהם יש הרבה דודים או פריטים אחרים יהיה קשה לבצע את החיתוכים בצורה כזו שלא תחדור מים ולכן במקרה כזה יהיה מומלץ ליישם שיטה אחרת לאיטום הגג.

צרו קשר עכשיו!