חידוש מבנים לטובת הביטחון שלכם

לאורך שנים ועם ההתפתחות של ענף הבניה בישראל החלו לקום בנייני מגורים חדשים משותפים. ערי המרכז בפרט צמחו במיוחד אולם בערים שונות בכל רחבי הארץ קמו בניינים מגורים משותפים בקצב מהיר במיוחד. כיום, עשרות שנים לאחר בנייתם, המבנים התיישנו, חומרי הגלם נחלשו, התשתיות ניזוקו והתבלו ויש הצורך בשיפוץ וחידוש של המבנה גם כדי לשפר את מראהו החיצוני וכמובן גם כדי לשמר את הבניין מבחינה בטיחותית עבור הדיירים. 

במה חשוב לטפל בעת חידוש מבנים?

חידוש מבנים היא פעולה שבה הקבלן דואג לשפץ גם את חלקו הפנימי של הבניין וגם את החלק החיצוני. המראה החיצוני של המבנה חשוב מאוד לדיירים רבים אולם לא פחות חשוב רמת הבטיחות והבטחון של האנשים בבניין שלהם. לא פעם אנו שומעים על בניין מגורים שהתמוטט כתוצאה מקריסת התשתיות וכדי למנוע אסון חשוב יהיה לשפץ ולשדרג את תשתיות הבניין גם כן. במסגרת חידוש המבנה מתבצעת עבודה על חלקו החיצוני של הבניין עם חיזוק אלמנטים של ברזל, קילוף הטיח הישן ומריחה של טיח חדש, צביעת הבניין, הדבקת אריחים קרמיים או אבנים ועוד. כמו כן בחלקו הפנימי של הבניין ניתן לשפץ את הריצוף, הלובי, שביל הגישה, חדר האשפה ועוד.

כיצד מתחילים ומדוע זה חשוב לביטחון הדיירים?

כפי שאמרנו מדובר בעניין של חיים או מוות שכן לאורך עשרות שנים שהבניין קיים התשתיות נחלשות ואם לא בוצע אצלכם תמ"א 38 בבניין ואתם רואים שהוא הולך ומתיישן נסו ליזום מטעמכם הדיירים את שיפוץ וחידוש המבנה. תוכלו להתחיל באמצעות פניה אל קבלן בניין במרכז שייתן לכם הצעת מחיר מפורטת עם הדברים שהוא יכול וצריך לטפל בהם בבניין. לאחר מכן כדאי יהיה להשקיע בשיפוץ המבנה ובחידוש המראה שלו אולם לא פחות חשוב שדרוג וחיזוק התשתיות בו למען בטחון הדיירים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *