האקלים הים תיכוני החם בישראל הופך את המרפסות שלנו לחלק חשוב מאוד בכל דירה בה הן נמצאות. אפשר לשבת במרפסת בימים של שמש וליהנות מהרוחות ומהבריזה. אם המרפסת גדולה – ניתן לערוך בה פגישות משפחתיות או לארח חברים וליהנות מהנוף הנשקף ממנה. במרפסת אפשר להציב כיסאות ושולחנות ולעתים יש גם מקום לספות גדולות. כמו כן חובה לשמור על הבטיחות ועל המעקות וזאת כדי למנוע אפשרות של אסון, אם מישהו יישען על המעקה הרופף או יאבד שווי משקל במרפסת. בטיחות במקרה זה היא עניין של חיים ומוות ולכן אין להתפשר עליה ויש לעשות את המקסימום כדי שהמעקות ימנעו אסון פוטנציאלי.

כאשר המשפחה מתרחבת או עוברת לבית שיש בו מרפסת, צצה הסכנה שהילדים יפלו ממנה או יינזקו מהמעקה ולכן צריך למצוא פתרון גם לתסריט הזה. הגבהת מעקות וסגירת מרפסות עם צלוילון היא הליך סטנדרטי משום שמעקה נמוך הגבהת מעקות במרפסתשהתאים לדיירים הקודמים עלול לא להספיק. הגבהת המעקות נועדה למנוע טיפוס מסוכן, שעלול להוביל למכה או לנפילה מגובה רב. ההגבהה נעשית תוך שימוש בחיבורי אלומיניום ואינה גורמת לפגיעה בזרימת האוויר לדירה. חיבור תוספת האלומיניום אפשרית ביחס לכל מעקה ואינה מצריכה פירוק והרכבה מחדש, פעולות אשר מייקרות את המחיר. הצורך במעקה גבוה הוא זמני, לפחות עד שהילדים יגדלו ולא ינסו לבחון את המעקה – ולכן אפשר לפרק את ההגבהה בבוא העת מבלי לגרום נזק למעקה.

ההגבהה משפרת את רמת הבטיחות ומונעת אסונות וחששות וכמו כן יש עליה אחריות לחמש שנים. לכן זוהי דרך מצוינת לסתום פרצה ולהמשיך ליהנות מהאוויר שזורם מבחוץ וגם מהנוף הסביבתי (אם יש לכם תצפית עליו מהקומות העליונות). שיקולי הבטיחות מעל לכל, אבל השמירה עליה לא מתנגשת עם ההנאה שהמרפסת מסבה לכם כמקום כינוס משפחתי, חלל שמתאאים לשיחות, משחקים ומבט כלפי חוץ. מעקה גבוה עדיף לעתים גם עבור מבוגרים כדי שיוכלו להישען ללא חשש עליהם מבלי לחוש סכנת נפילה פתאומית. מעקה גבוה ימנע צרות צרורות ויישעה בהתאמה אישית כדי לשמור על הבטיחות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *