ישנם לא מעט סימנים המעידים על כך שהגיע הזמן לבצע החלפת מרזבים על הגג שלכם. אחד הסימנים החשובים ביותר, הוא נזילות. הגורם הראשוני לנזילות מהתקרה, הינו מרזבים תקולים או סתומים. בחלק מהמקרים מספיק לנקות היטב את המרזב, על מנת לאפשר זרימת מים טובה יותר מהגג. במקרים אחרים, יש צורך להחליף את המרזבים הישנים, אשר כבר התמלאו בחלודה ולכלוך שנכנס עמוק ולא ניתן להוציא אותו. התפקיד העיקרי של המרזב הוא לאפשר את ניקוז מי הגשמים שמתאספים על הגג של המבנה, לכיוון הקרקע, על מנת להיספג במי התהום. במידה והמרזב לא מסוגל לבצע את תפקידו כמו שצריך, מי הגשמים יישארו על הגג של הבניין, ולאט – לאט יחדרו פנימה לתוך חלל המגורים. לכן במטרה למנוע נזילות ורטיבות מעיקה, יש צורך לדאוג לניקוי תקופתי של המרזבים, ובמקרה הצורך לדאוג להחליף אותם לפני בוא החורף.

החלפת מרזבים

כל מה שחשוב לדעת לגבי החלפת מרזבים

קודם כל, יש להבין כי על מנת למנוע נזילות, יש צורך לא רק לנקות את המרזבים או להחליף אותם בהתאם לצורך, אלא גם לדאוג שהגג יהיה בשיפוע המתאים. ללא שיפוע נכון, מי הגשמים לא יתנקזו לתוך המרזב, דבר שיוביל לנזילות גם במקרים שבהם המרזבים תקינים לחלוטין. לכן חשוב מידי פעם לעלות לגג של הבניין, לוודא שדודי השמש הממוקמים שם אינם נוזלים ואינם יוצרים נזילה משלהם. בנוסף חשוב לסלק מהגג מכשולים שונים העלולים למנוע את ניקוז המים, ולוודא שהגג משופע כמו שצריך. אם נוצר מצב שבו ירד גשם אבל המים עדיין אינם נוזלים במרזב, סימן שיש עמו בעיה כלשהי. אם לא ניתן לנקות את המרזב, חשוב להחליף אותו בהקדם האפשרי, כדי להבטיח לעצמכם גג יבש וחורף נעים יותר. כמובן שחשוב לוודא שהגג אטום בצורה מושלמת, היות וליקויים באיטום הגג יובילו גם כן לנזילות וכתמי רטיבות לא נעימים.

לסיכום, הסימנים העיקריים שמעידים על הצורך לבצע החלפת מרזבים, הם העובדה שהמים אינם זורמים במרזב במידה ויורד גשם. כמו כן, אם כבר קיימת נזילה מהגג, חשוב לבדוק את תקינות המרזב ולהחליף אותו במידת הצורך.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *