בעלי מקצוע

שיפוץ דירה קומפלט

 

כל תהליך מתחיל מהמחשבה על התהליך, והשאלה הנשאלת היא "מתי מחליטים לעשות שיפוץ דירה קומפלט?"
התשובה לכך היא מורכבת, ולכן כתבנו מאמר על כך למען הסדר שלכם, ולהסרת ספקות, אך קודם כל, מה אומר שיפוץ דירה קומפלט?
מושג זה מדבר על שיפוץ כללי של הדירה/המבנה, גם בחלקו הפנימי וגם בחלקו החיצוני. כן, גם החלק החיצוני שלרוב אנו לא רואים הוא חשוב.

מדוע חשוב החלק החיצוני של הדירה?

כמו בגוף האדם, החלק החיצוני הוא העור. שמירה על עור בריא ותקין מונע פגיעה במערכות הפנימיות. פגיעה במערכות אלו יביא לקריסה של גוף האדם כולו. באותו אופן בנוי המבנה, אם חלקו החיצוני אינו מתוחזק ושמור כראוי, כך גם חלקו הפנימי יפגע. חלק חשוב בכך הוא הטיפול בצבע המבנה.visualization-1643855__3401

מדוע צביעת המבנה חשובה?

במבנה החיצוני נוצרים המון סדקים עקב שינויי מזג האוויר. מים כטבעם אף יכולים לחצוב סלע במהלך השנים. עובדה מעניינת: הידעתם שמגדל האייפל בפריז, גובהו בקיץ קטן בשלושה סנטימטר מאשר גובהו בחורף? עובדה זו מספקת תשובה לכך ששינוי מזג האוויר משפיע על המצב המולקולרי של המבנה. הצבע הינו שכבת ההגנה של המבנה מפני שינויי מזג האוויר, ומפני חדירת מים אל תוך החומר. אחת לכמה שנים נרצה לחדש את הצבע גם מחוץ לדירה, וגם מבפנים, הסיבה לחידוש פנים הדירה היא האדים שנוצרים בפנים הדירה. האדים נוצרים מהנשימה שלנו, קומקום, מקלחת, ועוד סיבות. פעולות אלו הינן טבעיות ואין צורך להמנע מהן, אך על מנת לשמור על מקום המגורים, נרצה לעשות שיפוץ דירה קומפלט לפחות אחת ל4 שנים.

זמן השיפוץ

לפי התנאים הנוחים ביותר, מבחינת מזג האוויר, מבחינת שעות העבודה ועוד חישובים, לאחר פסח זה הזמן הטוב, בזמן שהילדים בבית ספר וההורים בעבודה. עדיף לסדר את הדירה לפני על מנת להיות מוכנים לקראת השיפוץ, ולתנאי המחייה במהלכה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *