שיפוץ חזיתות בניינים – כדאיות ויתרונות

ביישובים רבים ברחבי הארץ קיימת בנייה מגוונת מאוד – לצד בניינים ישנים עומדים מבנים חדשים ומרשימים שנוצרו באמצעות טכניקות שונות.

בפועל מה שקורה במקומות רבים הוא שנתקלים ברחובות שלמים אשר יש בהם סגנונות מעורבים מתקופות שונות. הבעיה העיקרית היא במראה – לעתים אנו נתקלים ברחובות אשר חזיתות הבניינים שלהם ישנים מאוד. חלקן התכסו עם הזמן בפיח מן המכוניות והאוטובוסים, חלקן ישנות כל כך עד שהן סדוקות ומרופטות, ויש חזיתות שאינן אסתטיות יותר מפאת יושנן וגילן. עוד על שיפוץ חזיתות מבנים אפשר לקרוא באתר איטומים, מהחברות המובילות בארץ לאיטומים ועבודות שיפוץ מבנים.

ניקוי בסנפלינג

למי זה כדאי

שיפוץ חזיתות בניינים הוא תהליך אשר יכול להיות אסתטי בלבד, אך הוא יכול גם לכלול עבודות שיפוץ רציניות בהתאם למצב הבניין. כאשר בוחרים בשיפוץ אסתטי בלבד, העבודות נעשות על מנת לשפר ולייפות את חזות הרחוב ומתוך כך את מראה העיר כולה. האזור מתחדש והופך למרשים יותר, וגם הדיירים ובעלי הבתים נהנים מעליית ערך הדירות. יש ערים בארץ אשר בהן מציבים את נושא שיפוץ חזיתות בניינים כפרוייקט בפני עצמו, ומעודדים דיירים ובעלי דירות לבצע שיפוץ כזה באמצעות תמיכה כספית או הצעת הטבות תמורת העבודות. במקרה זה הדיירים יוצאים נשכרים, אך גם העיר עצמה – חזיתות הבניינים מייפות את הרחובות ומחדשות את מראה העיר.

מה בתוכנית

שיפוץ אסתטי כולל עבודות המתרכזות בחזית עצמה ובאלמנטים הדקורטיביים והפונקציונליים שלה (כמו מרפסות, למשל). הקבלן המבצע אחראי על הסרת שכבת הצבע והטיח הקיימות אשר אין בהן צורך יותר, ועל איטום הקירות החיצוניים. לאחר מכן מתווספת שכבה סופית של צבע או של חיפוי, על פי רצון הדיירים. במידה ומדובר על שיפוץ רציני יותר המיועד גם לשיקום חלק מהחזית, יש לפעול על פי הנדרש – לעתים יש מרפסות אשר הבטון בהן נחלש ומתפורר, ולכן יש לחשוף את יסודות הברזל ולהחליפם, ולאחר מכן לשקם את הבטון. לעתים יש צורך בהוספה של עמודים תומכים, ובמקרים מסויימים מדובר על שיקום נזקי רטיבות באמצעות חשיפת הנזק, תיקונו, ואיטום מחדש בעזרת חומרים מתאימים.

הקבלן הנכון

ביצוע עבודות של שיפוץ חזיתות בניינים יכול להיות תהליך קל ומהיר כשמדובר בעבודה פשוטה, אך במקרים מורכבים יותר חשוב לדעת לבחור בקבלן המתאים לביצוע העבודה. הדרך הבסיסית ביותר לבחירת הקבלן היא באמצעות בחינה של עבודות קודמות שלו – חזיתות בניינים נוספות ברחבי העיר הן אמצעי נהדר לבחינת יכולות השיפוץ והשיקום של קבלן. רצוי כמובן גם לקבל חוות דעת והמלצות על בעל המקצוע ועל אופן התנהלות העבודות.

שיפוץ מבנים

צרו קשר עכשיו!