טיפים לתיקון מרזב

מרזב הוא חלק אינטגרלי מכל בניין אשר דרכו מעבירים את המים העודפים אשר יורדים בצורה קולחת בימים של החורף. באופן הזה לא נוצר היקוות של מים באזור כמו הגג, וכל המים נשטפים החוצה בצורה מהירה. זה מה שמגדיל את החשיבות של טיפול ותיקון מרזבים לקראת עונת החורף, עם ביצוע של ביקורות חוזרות כמה פעמים במהלכה של השנה. 

הסוגים השונים של המרזבים

הדרך הראשונית להבנה לגבי תיקון נכון של מרזב בעייתי נעשית על ידי היכרות מוקדמת עם הסוגים השונים שקיימים בתחום של המרזבים.

מרזב פיויסי – מדובר במרזב אשר עשוי פלסטיק, ואותו רואים בצורה די נפוצה בבתים הפרטיים שכן הוא מגיע בכל מיני מידות הניתנות להתאמה אישית, והוא אינו בעלות יקרה כלל וכלל ביחס אל החומרים האחרים שמהם עשויים מרזבים.

מרזב נחושת – מרזבים מן הסוג הזה הןם בעלי העלות הכי יקרה ומכיוון שהם כאלה וגם בעלי מראה שלא מתאים לכל עיצוב של בניינים, יש מיעוט די מצומצם של קונים שבמרזבים הללו משתמשים.

מרזב אלומיניום – כאשר מחפשים אחר מרזבים איכותיים ועמידים למשך של כמה וכמה שנים, כדאי ועדיף לרכוש מרזבים מאלומיניום אשר מוכיחים את עצמם  בתור איכותיים ואף מגיעים בצבעים וגדלים שונים.

איך מטפלים במרזב בעייתי

הטיפול המקדים למניעה של בעיה במרזבים נעשה על ידי הבאה של איש מקצוע טרם תחילת הגשמים על מנת לוודא שאין כל חסימה במרזבים על ידי שחרור של כל החסימות הללו וניקיון של כל המקטעים של המרזבים כדי לוודא כי אין שם כל מיני עלים וענפים שנותרים שם עם הזמן והשלכת ויכולים ליצור בעיה ברגע בו המים מתחילים לרדת ולעבור דרך אותם המרזבים.

במהלך הפעולה של ניקיון המרזבים נעשית בדיקה נוספת על ידי איש המקצוע אשר מוודא כי הזרימה של המים היא תקינה וכי אין איזה שבר או סדק שיכולים להווות בעיה. במידת הצורך מחליפים מקטעים בעייתיים ואם זה עדיף, מבצעים החלפה של כל צנרת לחלוטין. דבר זה מתרחש עבור מרזבי פח שמעלים חלודה עם השנים, ובאופן כללי פחות מומלצים.

אולי יעניין אותך גם התקנת מרזבים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *