הוספת ממד לבית קיים מחיר

במידה ואין לכם ממד בבית ואינכם מעוניינים להסתמך על המקלט השכונתי, אלא לספק לעצמכם פתרון מוגן מידי, ניתן להפוך את אחד החדרים שלכם לממד. על הוספת ממד לבית קיים מחיר, הליכים ופרוצדורה – תוכלו לקרוא במאמר שלפניכם. כאן, נדון באופן בניית הממד, נסיק לגבי מבנה הצעת המחיר הצפויה עבור היישום בבית שלכם ונספק מידע על התאמת הבנייה לצרכים העיצוביים שלכם. קריאה מהנה!

המשימות הנדרשות לשם הפיכת חדר לממד

הוספת ממד לבית קיים מצריכה מספר משימות: ראשית כל, פירוק מוחלט של כל בלטות הרצפה. הרצפה היא נקודת התורפה בכל בית בעת פגיעת אב"כ. נשק ביולוגי או כימי, וכל שכן נשק אטומי, אינם מכים בשנייה בה הם פוגעים אלא בשעות ובימים שלאחר הפגיעה. החומרים הרעילים, במידה והרצפה לא מוגנת, פשוט לא נספגים בה, אלא מתפזרים לרחבי החדר ומשם ליתר חדרי הבית. הדרך היחידה להגן על עצמכם מאב"כ היא למנוע את התפשטות חומריו. את זאת עושים באמצעות איטום הרצפה בחומר מגן אב"כ מתחת לבלטות. לאחר מכן, מתקינים דלת כבדה של ממד, וחלון, כולל לוחות פלדה לחסימתו בשעת מלחמה. לאחר מכן מטמיעים על כל 4 הקירות בחדר לוחות פלדה למניעת פגיעה, ולבסוף הם ייעטפו בלבידי עץ. צביעה וחשמל ייושמו בסיום הפרויקט ותהיה לכם אפשרות להתקין פרקט על הרצפה.

עלויות פרויקט הממד הביתי

עבור שירות הוספת ממד לבית קיים מחיר נקבע על פי סוג המשימות הנדרש. בכל ממד, חובה להתקין חלון ודלת ייעודיים, חומר נגד אב"כ ברצפה, ולוחות פלדה מחוסמים. אלה הם צעדי המינימום הנדרשים. תוספת המחיר נקבע על פי סוג העיצוב שתבקשו לקחת אליו את הממד מרגע השלמת תשתיות החובה. בדרך כלל, גם לבידי העץ על קירות הפלדה מהווים תשתית חובה, משום שלא מדובר בעץ רגיל אלא בעץ עם ציפוי זכוכית חזק לאספקת אקסטרה הגנה. יש כאן גם מטרה פונקציונאלית ולא רק עיצובית. שימוש בחומרי צביעה מיוחדים, מעבר לצבע הלבן, שימוש בריצוף פרקט במקום ברצפתכם המקורית בסיום ההתקנה, וכד' מייקרים את עלות בניית הממד, ולכן מומלץ לבחור בהם רק על פי תכנון עיצובי נדרש.

במבחן התוצאה, הפרויקט מומלץ לכל מי שאין לו ממד

בחירה במקלט השכונתי כפתרון הגנה בשעת מלחמה הוכחה כבחירה מסורבלת ולא נוחה. במקומות מסוימים בארץ, בהם טווח הזמן להגעה לממד מוגדר מידי בהתאם להנחיות פיקוד העורך, אין אפשרות אחרת פרט לבניית הממד. ברם, גם באזורים בהם אין חובה כזו, מומלץ לבנות ממד ולדעת שיש לכם היכן לשהות במיידי במהלך פריצת עימות צבאי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *