צילום תרמוגרפי

צילום תרמוגרפי

אחד הכלים המשמעותיים ביותר כיום לביצוע עבודות שונות בבניין, בפרט בכל מה שקשור לעבודות אינסטלציה וחשמל, זה צילום תרמוגרפי, צילום אשר נעשה באמצעות מצלמה ייחודית אשר בוחנת מה קורה בתוך הקירות מבלי לפתוח אותם.

הרעיון הוא, שאנחנו מעבירים את המצלמה על פני הקיר, וכך אנחנו יכולים לחשוף את הצינורות ואת כל התשתית שנמצאת מתחת לקירות. בצורה כזו, אנחנו יכולים לדעת אם יש תקלות או בעיות אחרות. נהוג להשתמש בין היתר בצילום תרמוגרפי כאשר רוצים לבדוק אם יש תקלות בצנרת, סתימות וכדומה, מצבים אשר יכולים לגרום לנזק משמעותי הן לתשתית והן למבנה.

צילום תרמוגרפי

המצלמה התרמוגרפית מאפשר לזהות שינויים בטמפרטורה בתוך הקירות, וכך אנחנו יכולים לדעת אם נגרם נזק כזה או אחר. כך אנחנו יכולים גם לדעת, היכן בדיוק אנחנו יכולים לפתוח את הקיר בנקודה ספציפית ולתקן את הנזק, מבלי שנידרש לבצע תיקון כללי אשר יכול גם לעלות כסף רב וגם לדרוש מאיתנו זמן יקר.

חשוב להדגיש עוד, שצילום תרמוגרפי מתבצע בתנאים שונים, לא רק על מנת להתאים מערכות אינסטלציה, אלא גם במקרים של בעיות חשמל. אפשר להעביר את המצלמה על פני הקיר וכך אנחנו יכולים לאתר תקלות שונות אשר מופיעות בנקודות מסוימות בתוך הקירות, בתוך תשתית החשמל. למשל, טעויות בחיווט, קרעים בחוטים, סתימות או כל דבר אחר שיכול למנוע ממערכת החשמל לבצע את עבודתה כמו שצריך.

צריך לומר, בשביל ליהנות משירות אפקטיבי של צילום תרמוגרפי אזי שאנחנו צריכים להזמין אנשי מקצוע שמתמחים בכך, לא רק במובן שהם יודעים כיצד להשתמש במצלמה ולבצע את הצילום אלא גם יודעים כיצד לנתח את התוצאות בצורה נכונה ולהחליט כיצד לפעול בהתאם. בצורה כזו, כל תהליך העבודה יתבצע תחת קורת גג אחת, כשאותם בעלי מקצוע שמבצעים את הצילומים גם מבצעים את כל התהליך של תיקון העבודה.

חשוב להדגיש עוד, בשביל שהעבודה תתבצע בצורה אפקטיבית, יש כמובן לדאוג שהיא תתבצע במהרה, בצורה אחראית, מבלי לדחות אותה, על מנת שיהיה ניתן לחזור אל שגרת החיים כמה שיותר מהר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *