לא נעים לגלות שהצנרת המשותפת של הבעית גורמת לבעיות, ושיש צורך להחליפה. אך צנרת שחוקה וישנה עלולה לגרום לשורה ארוכה של תקלות ברחבי הבית. היא נוטה להתפוצץ לעתים קרובות יותר, כך שדיירי הבית נאלצים להזמין אינסטלטור לעתים תכופות. פיצוץ צנרת עלול לגרום לתופעות שונות בבית דוגמת הופעת כתמי עובש על הקירות, בעיות בזרימת מים בצינורות המטבח וכדומה. במקרים אלה ואחרים, צנרת חדשה היא הפתרון.

החלפת צנרת

מחליפים צנרת ביעילות

החלפת צנרת אינה פעולה פשוטה. העובדים צריכים למדוד את השטח, להשבית את אספקת המים לתושבים, לקדוח באספלט או לחפור באדמה כדי להוציא את הצנרת הישנה ולהחליפה. למרבה המזל, כיום קיימים כלים משוכללים המסייעים לעובדים בעבודתם ופוטרים אותם מחסימת כבישים וחפירות מיותרות. כך למשל, בעת שירוול הצנרת, מחדירים שרוול מיוחד הספוג בדבק אפוקסי אל תוך הצינור. השרוול מוחדר אל הצינור דרך שוחה, ומשום כך אין צורך לסגור שטח שלם (כבישים, מדשאות, מדרכות) כדי לבצע את עבודות התשתית. את פעולת ההחדרה של השרוול לצינור מבצעים באמצעות תופים לצנרת, התקנים מיוחדים שתפקידם לדחוף את השרוול ולהפוך אותו אל תוך הצנרת. קיימים סוגים רבים ומגוונים של תופים. למשל, קיימים תופים אימתניים שעמם מבצעים עבודות שירוול בהיקף של כ-200 מטרים.

מתכוננים לשירוול צנרת

לפני תחילת תהליך השירוול והשימוש בכלי עזר כמו תופים לצנרת, על העובדים להתכונן ולתכנן תכנית מסודרת. אלה כמה שלבים שעובר השירוול:

היתרונות הבולטים של תהליך השירוול

מעבר לעובדה שאין צורך להשבית את חיי השגרה של התושבים בעת החלפת צנרת, לתהליך השירוול קיימים כמה יתרונות נוספים. ראשית, השירוול מאפשר לחסוך בהוצאות כלכליות, שכן אין צורך לפרק מדרכות או לחפור שוחות כדי להגיע אל הצנרת. שנית, מדובר בפרוצדורה נקיה וירוקה שאינה פוגעת באיכות הסביבה. שלישית, בעת ביצוע השירוול לא קיים חשש שתשתיות אחרות ייפגעו, שכן החדרת השרוול מתבצעת באופן מדויק. ולבסוף, מדובר בעבודה איכותית ואמינה. צנרת אשר הוחלפה באמצעות השירוול תוכל לשמש את הדיירים לשנים רבות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *