אינסטלטור

פתיחת סתימות – איך עושים את זה נכון

כמה פעמים קרה שסיימתם להתקלח וגיליתם שהמים לא יורדים בצורה רגילה אלא נשארים במקום או יורדים מאוד לאט. כמה פעמים קרה שסיימתם לצחצח שיניים או לשטוף פנים ומצאתם את עצמכם מול שלולית מתהווה בכיור עד שהמים ירדו? שלא נדבר על השאלה, כמה פעמים מצאתם את עצמכם עושים את הצרכים שלכם ומגלים שהמים באסלה לא מורידים דבר, הכל נשאר במקום.

כפי שהבנתם נכון, בכל פעם כשקרה לכם דבר כזה או יקרה לכם, הרי שיש לכם סתימה בצנרת. זה דבר מאוד נפוץ ובמקרים רבים, מאוד קל לטפל בכך. ההמלצה היא להזמין איש מקצוע שיעשה זאת, למרות שיש מקרים מסוימים, שעם מעט כוח וידע, אפשר לפתור את הבעיה הזאת לבד. הכל כמובן בהנחה ואתם מבינים מה עליכם לעשות ואתם בודקים שאכן זה אפשרי ודואגים להשאיר אחריכם את המקום נקי ומסודר.

לפני שנסביר איך מבצעים פתיחת סתימות, חשוב להסביר ממה זה נובע. ובכן, סתימה נוצרת מסיבה אחת מאוד פשוטה, הצטברות חומרים בצנרת שמונעת מהמים לעבור בצורה חלקה. לעיתים מדובר על דברים קשיחים ולעיתים מדובר על דברים מאוד פשוטים כמו שערות שפשוט יוצרים גוש שיער אשר חוסם אפשרות שהמים יעברו בצורה חלקה.

איך מתמודדים עם סתימות

זה תלוי במקרה. יש הבדל בין סתימה בכיור שמחייבת פתיחה של הצינור שנמצא מתחתיו, לבין סתימה באמבטיה אשר מחייבת ניקוי של החור המותקן ברצפה ודרכו אמורים המים לעבור.

במקרה של סתימה באסלה, זה עניין הרבה יותר מורכב, שכן זה מחייב פתיחה של צנרת האסלה וניקוי יסודי, לעיתים זה אפילו יחייב ניקוי של בור הביוב ושאיבה של כל מה שנמצא בו, על מנת לאפשר למים להגיע אל הבור בצורה סדירה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *