כיום ישנו מגוון רחב של משאבות ביוב שנועדו לענות על שורה ארוכה של צרכים ולספק פתרונות לבעיות תדירות. המכנה המשותף לכל הסוגים הללו הוא יכולת השאיבה של משאבות אלו מנקודה אחת לשנייה במטרה להתמודד כשורה עם בעיות במערכת האינסטלציה כמו למשל סתימות, הצפות או מוצקים שנתקעו בצנרת.  להלן פירוט נרחב אודות סוגי המשאבות השונים ומגוון השימושים בהן במגזר הפרטי והציבורי כאחד.

משאבות ביוב

משאבות טבולות

משאבות טבולות הן משאבות ביוב אשר מספקות פתרון נוח לטיפול זריז בהצפות וסתימות. משאבות אלו נמצאות בתוך המים ועוזרות לבצע שאיבה של נוזלים מיותרים, ניקוז מי שפכים ומניעה של הצפות בעתיד. גם בבתים פרטיים וגם בבתי עסק או מוסדות ציבוריים נעזרים במשאבות טבולות אשר מעלות בצורה ישירה את הפסולת למערכת הביוב הראשית. רוב המשאבות הללו מעבירות את מי השפכים והלכלוכים כמו שהם אל הביוב המרכזי כאמור. יחד עם זאת, ישנם סוגים נוספים של משאבות אשר טוחנות את הפסולת המוצקה טרם העברתה לביוב.

משאבות טוחנות ולחץ מים

בצורה זו משאבות ביוב טוחנות מונעות חסימות בצנרת ומוודאות כי הפסולת תועבר במהירות המרבית מחוץ לשטחי הבית. סוג נוסף של משאבות הוא לטיפול בלחץ מים ולהעברה של נוזלים באמצעות לחץ מי גבוה. שימוש זה כולל ויסות של לחץ המים במיוחד בבתי מגורים הסובלים מבעיות של לחץ מים נמוך, טיהור של מי השפכים וכיוצא באלה. באמצעות הפחתה של לחץ המים באזורים עם לחץ עודף ועל ידי הגברה של לחץ מים באזורים ללא מים, נעשה ויסות לחץ המים בפשטות ובמהירות.

משאבות לניקוז מי שפכים

משאבות חשמליות מאפיינות בנייני מגורים ועוד מוסדות ציבוריים כמו למשל בתי מלון, מרכזי מסחר, בריכות שחייה ועוד. משאבות חשמליות נכנסות לפעולה כאשר  ישנו צורך להעביר מים אל מקומות רחוקים או במסגרת הגברת לחץ מים עבור צרכי תעשייה שונים במגזרים כמו חקלאות, תחבורה וכן הלאה. משאבות ביוב גם משמות עבור הנעה של מי ניקוז וגשמים לגובה קו הביוב במקומות הנמצאים מתחת לקו הביוב המרכזי כמו חניונים, מקלטים ומרתפים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *