פרגולת רחוב

ניתן למצוא כיום פרגולות כמעט בכל שטח שאינו מקורה. כגון, גינות פרטיות וציבוריות, גגות, חצרות פרטיים ולאחרונה, ניתן גם לראות אותן ברחובות, כשהן משמשות להצללת ספסלי הישיבה. הפרגולות נבנות מחומרים שונים כגון אלומיניום, עץ או מתכת והן מגיעות בעיצובים שונים ומסוגננים – בצורה ריבועית או עגולה, בעיצוב פתוח או בעיצוב סגור. לפרגולות ישנן מטרות שימוש רבות – חלקן משמשות להגנה מפני השמש או הגשם, חלקן מיועדות לנוי בלבד ועוד מטרות שונות.

מהי בכלל פרגולה?

פרגולה הינה בעצם מעין סככה פתוחה, אין לה קירות והיא משמשת כמו סוג של גג למקום בלתי מקורה. מדובר בפתרון מהפכני בתחום ההצללות, מכיוון שבשטחים פתוחים כגון רחוב או אפילו חצר, לא ניתן להתקין מבנה שלם בעל קירות גם כאשר מעוניינים להצליל אותו. על כן מהווה הפרגולה פתרון מושלם להצללה מבלי להגביל את זרימת האוויר ומבלי לסגור את השטח, מה שגורם לכך שהפרגולה מסייעת גם לקירור האזור המוצלל.

פרגולה – למה היא מיועדת?

המטרה העיקרית של הפרגולות היא הצללת שטחים פתוחים והורדת הטמפרטורה בהם. על כן, ניתן לראות פרגולות לא רק בחצרות פרטיים ובגינות ביתיות, אלא ניתן למצוא את הפרגולות גם בגינות ציבוריות כאשר הן משמשות להצללת ספסלי הישיבה, כמו גם כסככות לספסלי רחוב או בסמוך למבנים ציבוריים. פרגולות לרחוב מותקנות על ידי העירייה כחלק מהשירות לתושבים, אך לא מעט פעמים הן משמשות גם לנוי ומוסיפות הרבה ליופי בסביבה.

איפה מתקינים פרגולות?

כמו שכבר צוין, ניתן למצוא כיום פרגולות רחוב רבות ברחבי העיר אשר משמשות להצללה וגם לנוי. אז מי בעצם מחליט היכן תוצבנה הפרגולות? זוהי החלטה די פשוטה וכלל לא מסובכת, אך עם זאת מומלץ להתייעץ עם אנשי מקצוע המתמחים בנושא ריהוט עירוני. יש לבדוק את האזור בו נדרשת ההצללה, מאילו כיוונים מגיעה השמש ומהיכן יכול להיכנס הגשם. ולתכנן את המיקום של הפרגולה ואת הזווית בה היא תותקן על פי הנתונים הנדרשים. בצורה זו, ניתן יהיה להפיק מהפרגולה את המיטב והיא תשמש למטרתה בצורה הטובה ביותר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *