לא פעם אנשים תוהים איזה סוג דק כדאי להתקין בגינה שלהם, אך התשובה היא תמיד חד משמעית, דק סינטטי הוא האיכותי והמרשים ביותר.  כידוע, דקים הם משטחים העשויים עץ אשר מותקנים מעל ריצוף או במקומו, כאשר הם מספקים כפתרון עיצוב אידאלי לשטחים חיצוניים בדרך אסתטית ונוחה. התקנת הדק דורשת הכנה מקצועית של התשתית, זאת משום שתשתית שאינה ישרה או יציבה תביא לסדקים ולעיוותים.

מה מאפיין את הדק הסינטטי?

דק סינטטי בנוי בטכניקה אשר נורא מזכירה את דק העץ הרגיל, כאשר הוא מורכב מעמודי הגבהה וקורות העשויות חומר סינטטי מלאכותי. קורות אלה נורא דומים במראם ובתחושה שלהם ללוחות העץ הטבעי, אך יתרונותיהם של הדקים המלאכותיים גוברים על דק העשוי עץ מלא.

קורות הדק הסינטטי הן מאופיינות במראה איכותי ואחיד, בעלות אותו הגוון, הגודל והרוחב. לעומת העץ הטבעי, קורותיו של הדק הסינטטי הן ישרות ללא עיוות או כיפוף. הדבר מאפשר יצירת דק אחיד אשר יותאם בדיוק רב לעיצוב הנדרש תוך יצירת הרמוניה סימטרית.

בנוסף, ניתן לומר כי בניגוד לדק העשוי עץ סטנדרטי, דק סינטטי אינו דורש תחזוקה. עץ טבעי עלול להיסדק, להתעוות ולאבד את צורתו, אך כשמדובר בחומרים סינטטיים אפשר להירגע, מכיוון שתופעות הלווי הללו אינן נגרמות. כמו כן, הדק המלאכותי אינו משנה את צבעו, קל מאוד לניקוי ואינו מצריך חומרים מיוחדים או זהירות מסוימת במהלך ניקויו. יתרה מזאת, את הדק הסינטטי ניתן להשיג במבחר מגוון של צורות וצבעים שונים בעוד שהתקנת דק העשוי עץ לא מכיל מבחר גדול.

בוודאי לאחר הצגתם של שלל היתרונות הטמונים בדק הסינטטי חיכיתם לחסרונותיו, בשלב זה חסרונו המשמעותי הבולט במיוחד הוא מחירו. בשלב זה, חוסר חשיפתו משחק תפקיד חשוב, מכיוון שמחירו גבוה מזה של דק טבעי. סביר להניח שמצב זה הוא זמני, ובסופו של דבר ניתן יהיה להשיג קורות דק סינטטי במחירים נמוכים יותר. אך במידה ויש באפשרותכם תקציב מומלץ להשקיע בדק מסוג זה ואף ניתן למצוא חברות אשר מספקות את שירותי ההתקנה במחירים אטרקטיביים ונוחים לכל כיס.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *