כל יהודי יגיד לכם כי אולי הדבר החשוב ביותר בדת זהו מקום התפילה, קרי בית הכנסת. גם חילוני יעלה לבית הכנסת בבר מצווה או ביום כיפור ויתחבר אל המקום הקסום הזה שיש לו משמעות אדירה לחיינו כיהודים. בית הכנסת מאפשר לנו להתחבר אל הדת ולהתפלל בצורה הטובה ביותר שיש. ניתן לומר כי כיום בית הכנסת הוא המקום החשוב ביותר בדת היהודית ועל כך יש לתת את הדעת. אך בכדי להבטיח כי למתפללים יהיה נעים בבית הכנסת ושהם ירצו לחזור אליו אנחנו צריכים לעשות כל מאמץ בכדי לתת את התנאים הפיזיים הטובים ביותר למתפללים. אנחנו צריכים להשקיע בכיסאות של המתפללים, בארונות הקודש ובעוד שלל של הדברים. אך אחד הדברים החשובים ביותר שעליהם אנחנו צריכים לתת את הדעת הוא הנושא של תכנון ועיצוב בימה לבית הכנסת. הבמה היא מקום מרכזי ועל כך יש לתת את הדעת בכל בית כנסת.

תכנון ועיצוב של בימה לבית כנסת

התאימו את הבמה לבית הכנסת שלכם

עליכם להבין כי ככל שתתכנו את הבמה בצורה יותר טובה כך בית הכנסת שלכם יהיה יותר יפה ויותר מרשים ועל כך אתם חייבים לתת את הדעת. אך אתם חייבים לזכור כי כל בית כנסת שוכן במקום ייחודי ולכן ניתן לומר כי אין דבר כזה תכנון גנרי לבית כנסת. אי אפשר לחקות במה מוצלחת אחת מבית כנסת ולהעביר אותה לאחר אלא אם אתם רוצים לתכנן במה גרועה. לכן אתם צריכים לפנות אל מומחים אשר יתכננו לכם את הבמה ויבנו אותה בהתאם למאפיינים הספציפיים של בית הכנסת שלכם וכך תבטיחו בית כנסת ברמה הגבוהה ביותר שיש והטובה ביותר שיש.

התחשבו בתקציב שלכם

כאשר אתם ניגשים אל המלאכה של תכנון במה לבית כנסת שתעמוד מול ארון קודש אתם חייבים לקחת בחשבון את התקציב העומד לרשותכם. אין גבול להשקעה הכספית שניתן להשקיע בתכנון ובניית במה ועל כן אתם צריכים לקבוע מראש כמה כסף עומד לרשותכם ולא לזלזל בנושא זה בכדי שיישאר לכם די כסף להשלים את בניית הכסף ואת העיצוב שלו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *