אדריכלות פנים – הגדרה כללית

אם ננסה להגדיר מה היא אדריכלות פנים נצטרך כנראה להתייחס לשני מושגים נפרדים. הראשון שבהם הוא אדריכלות והשני – עיצוב פנים.

הערבוב בין המושגים נראה כמעט טבעי, שכן ישנם חלקים רבים בתפקידיהם של שני אנשי המקצוע הללו, שחופפים בין שניהם. אדריכל נדרש גם הוא לאבל החלטות שונות הקשורות למבנה ולעיצוב שלו, אך באופן כללי נכון יותר לומר שאדריכל אחראי לעיצוב המבנה בעוד מעצב הפנים אחראי לעיצוב החללים הפנימיים. אלא שככל שהשנים חולפות ואנחנו עדים לשינויים ולפיתוחים בתחומי הבנייה והטכנולוגיה, כך אנחנו זקוקים לגורם אחד מקצועי שיציע לנו את השילוב שבין הפן העיצובי של החלקים הפנימיים לבין ההיבט החיצוני של המבנה עצמו – וכך נולדה ההכלאה המשונה הזה, אדריכלות פנים.

אדריכלות פנים – לא לעסקים בלבד

אדריכלות פנים היא עסק לא זול, ולכן ארגונים ומוסדות הם הלקוחות העיקריים שיכולים ליהנות מהשירותים הללו ולדאוג לעיצוב מיוחד ומרשים, כזה שישקף את העסק ואת המטרות שלו. בין רשימת העסקים שעבורם אדריכלות פנים יכולה להיות רלוונטית ניתן למנות מסעדות וברים שכל אחד מהם רוצה לבלוט בשטח באמצעות עיצוב מושך שישאיר רושם על הלקוחות המזדמנים והקבועים. אנשי מקצוע בתחום של אדריכלות פנים יכולים לסטות מעט מהקווים המסורתיים ומהנורמות המוכרות מבחינת עיצוב, צורה או חומרי גלם, והם גם יכולים למצוא דרכים מקוריות ליצור מרחבים פנימיים שונים על פי הצרכים האישיים של הלקוח, וככל שנדרש גם לספק רעיונות ופתרונות לטובתם של אלה אשר מתמודדים עם מגבלה כלשהי, כמו נכים למשל.

הדרך ליצור סביבת עבודה נעימה

בנוסף לכל אלה, מומחים בתחום של אדריכלות פנים מודעים גם לחשיבות הרבה שיש לסביבת העבודה על העובדים עצמם, וככל שהם יצליחו ליצור סביבה נעימה ופרודוקטיבית כך הם יעודדו את תפקוד העובדים ויובילו אותם לתוצאות הרצויות מבחינת הלקוח ומבחינת תהליכי העבודה. אדריכלות פנים תסייע גם לעצב חללים שונים בבית ולספק מענה לצרכים נוספים שעשויים להתעורר מהצד של הלקוח העסקי, החל מהצורך לשמור על הפרטיות, דרך יצירת סביבה בטוחה ובטיחותית או יצירת בידוד מפני חום וקור או רעשים חיצוניים, ועד להטמעת כלים טכנולוגיים שונים שיהפכו את השהות במבנה לנוחה ונעימה יותר. אין ספק שהעוסקים בתחום של אדריכלות פנים יכולים להציע שורה של פתרונות ורעיונות יצירתיים ומרשימים לכל בית עסק באשר הוא, וגם לבעלי דירות אשר מעוניינים להשקיע תקציב משמעותי ולהזמין גורם מקצועי שיתכנן את עיצוב הבית לפרטי פרטים.

אדריכלות פנים

צרו קשר עכשיו!