ידיות למטבח - לפעמים זה השינוי שהמטבח צריך

דגשים חשובים בעיצוב מטבח מודרני

אחד החללים בהם אנו משקיעים מחשבה בתהליך התכנון והעיצוב שכן חלל זה משמש אותנו במשך שנים רבות ואין היינו רוצים לבצע בו שינויים תכופים הוא המטבח. החיים בבית סובבים סביב המטבח לאורך כל היום ולכן כדי שמטבח יענה על כל הצרכים שלנו עליו לשלב בין פונקציונליות לעיצוב כאשר בין המטבחים הנפוצים ביותר בימים אלו הם מטבחים מודרניים מעוצבים. במאמר הבא ליקטנו כמה דגשים חשובים בעיצוב מטבח מודרני כאלה שיסייעו לכם בתהליך התכנון והעיצוב של המטבח שלכם.

מאיפה מתחילים לעצב מטבח מודרני?

הרי זה ברור שכל בית היה רוצה מטבח מודרני מעוצב, יפה ונוח אבל מסתבר שלא משם אנחנו מתחילים. בכדי שנוכל לעצב מטבח מודרני עלינו קודם כל לשאול מהם הצרכים שלנו כמשפחה. טרם מתחילים בתהליך התכנון חשוב לשאול שאלות כמו: האם מדובר במשפחה צעירה עם ילדים או שמא במשפחה מבוגרת?, האם מדובר במשפחה שומרת מסורת או במשפחה חילונית?, האם התכנון הוא רק לבשל במטבח ולהוציא את הארוחה החוצה לסלון או שמא פינת האוכל ממוקמת בתוך המטבח?, כמה מקום אחסון אנחנו צריכים עם דגש על גודל על החלל שלנו? – מענה על שאלות אלו ועוד יסייע לנו בתהליך תכנון המטבח המודרני בצורה המטבית.

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אותך:
איים למטבחי חוץ
עיצוב הדירה ע”י מעצבת פנים מומחית

מדוע חשוב כל כך לשים לב לחלוקה הפנימית בתוך הארונות בתהליך עיצוב של מטבחים מודרניים?

אם בעבר היינו שמים דגש על תהליך התכנון מבחינה פונקציונלית היום הדגש הוא על תכנון פנימי הכולל גם את חלוקת הארונות והמגירות זאת בכדי שנימנע ממצב בו אנו מתכופפים כדי למצוא את המכסה של הסיר של הטשולנט או תבנית האפייה בה אנו משתמשים אחת לכמה חודשים כשאנו מארחים. הרעיון הוא לאפשר מצד אחד להנות ממטבח מעוצב ומודרני אך מבלי לפגוע בנוחות שלנו. אחד המאפיינים החשובים של המטבח המודרני הוא ״להוציא״ את המטבח החוצה אלינו. מה זה אומר? זה אומר שהמגירות נשלפות אלינו והרבה יותר קל לנו לשלוף דברים, זה אומר שיש הרבה יותר מקומות אחסון מה שמאפשר לנו לבצע חלוקה מושלמת בין הדברים אותם אנו מאחסנים ולמעשה זה אומר שהרבה יותר קל לנו במטבח ואנו יכולים לבצע קשת רחבה של פעולות ולהתמצא תוך זמן קצר.

היום ניתן לראות איך אנו משלבים במטבח מגירות רחבות ידיים בגדלים שנעים בין 1-2 מטרים מה שמאפשר לנו שיטת אחסון יעילה יותר. בנוסף, מקומות האחסון גבוהים ומתפרסים מהרצפה ועד לקיר וכך אנו יכולים למעשה למקם את הדברים היותר שמישים נמוך ואת הדברים הפחות שמישים גבוה. בקיצור, הנה כמה כללי ברזל שיאפשרו לכם לתכנן את המטבח המודרני שלכם כמו שצריך:

  1. הרבה מקומות אחסון
  2. שימו לב למרחקים בין המקרר, לכיור, לתנור, למשטחי העבודה ולאזורי האחסון
  3. חלקו את המטבח לאזורים וכך יהיה לכם הרבה יותר קל לעצב, לתכנן ולמקם את הדברים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *