קניית דירה

רכישת דירה היא עניין לא פשוט, עניין שטומן בחובו הרבה מאוד נהלים, פרוצדורות ומושגים שאנחנו צריכים ללמוד ולהכיר.

להכיר את המושגים שיעזרו לכם לקנות דירה

כשאנחנו מחליטים לרכוש מוצר מסוים, אז אנחנו הולכים לחנות ורוכשים אותו. אך כשאנחנו רוצים לקנות דירה, זה הרבה יותר מורכב מזה. יש לא מעט דברים שאנחנו צריכים לברר, לא מעט מושגים שאנחנו צריכים להכיר, להבין מה המשמעות ואיך הם משפיעים עלינו. למשל, הערת אזהרה הוא מושג שחייב להכיר כל מי שמבקש לרכוש דירה ועלול למצוא את עצמו מתמודד עם ההשפעות שלו.

לפני שאנחנו נציג שורה של מושגים בעלי משמעות, בעלי חשיבות, צריך להדגיש, חלק מהמושגים הם כללים, כאלה שכל אחד אמור להכיר. לעומתם, יש מושגים שרק אנשים שנמצאים בסיטואציות ספציפיות, צריכים להכיר. לא כל המושגים מתייחסים לכל המצבים של רכישת דירה, מעצם העובדה שלא כל מקרה דומה לשני.

על כל המושגים אפשר ורצוי ללמוד לעומק וכן רצוי מאוד להתייעץ עם גורמי מקצוע, בשביל להבין את ההשפעה שלהם עלינו, בכל מה שקשור לרכישת דירה.

אז מהם המושגים שאנחנו חייבים להכיר?

הערת אזהרה

מושג שמתייחס לסטטוס של רישום הקרקע במרשם המקרקעין, מטרתו להצהיר שיש אזהרה לגבי הרישום, ולכן ייתכן ולא ניתן לבצע עסקה אודות הקרקע. זה נועד גם למוכר וגם לקונה.

טאבו

נסח טאבו הוא הכלי בעזרתו אנחנו רושמים את הנכס או את הקרקע על שמנו, הוא מאפשר לנו לדעת מי בעל הקרקע, מי בעל הנכס. ברגע שאנחנו מבצעים שינוי בטאבו, הנכס או הקרקע שייכים לנו.

מס שבח

מס שצריך לשלם כאשר מוכרים דירה, תוך ארבע שנים מהיום שבו רכשנו אותה. המטרה היא, לשלם למדינה מס על כך שערך הדירה עלה מהיום שרכשנו אותה עד ליום בו אנחנו מוכרים אותה.

משכנתאות

הכלי הפיננסי המשמעותי ביותר שיאפשר לנו לרכוש דירה. מדובר בהלוואה שאנחנו מקבלים מהבנק. אנחנו יכולים לבחור את המסלול, בין אם מדובר במסלול של ריבית משתנה, ריבית קבועה, ריבית צמודה למדד או ריביות אחרות שהבנק קובע.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *