רישוי עסקים בעזרת אדריכל

רישוי עסקים הינו רישיון עסק חובה, אשר כולל בתוכו את כל התקנות והכללים שהינם כחלק מתהליך רישוי העסקים.  הרישוי יכול להיות לעד ואז מדובר ברישוי קבוע שלא צריך לחדשו או רישוי תקופתי אותו צריך לחדש מדי שנה. רישוי עסקים בעזרת אדריכל יחסוך לכם הרבה בלאגן וכאבי ראש מיותרים. כלומר איש מקצוע שמבין בכל הנעשה יזרז את העניינים כמה שיותר מה ואתם תקבלו את הרישיון המיוחל.

מי צריך רישוי עסקים?

כל עסק אשר מופיע ברישוי עסקים מחויב להגיש בקשה לרישיון עסק לרשות המקומית באזורו, בין אם זה עירייה או מועצה מקומית או אזורית. את הרישיון לעסק מקבל בעל העסק הרשום . כמו כן חייב בעל העסק ברישיון עסק אם ביצע את אחת מהפעולות הבאות:

שינוי תחום העסק– במידה ושינה בעל העסק את התחום בו העסק מתעסק , בין אם זה הרחבת תפריט, הוספת פריטים שונים, הוספת עמדה וכו'. מחויב בעל העסק לדווח על כך לרשות המקומית או העירייה על מנת שידעו.law office

שינוי בעלים- במצב של שינוי בעלים גם כן מחויב בעל העסק להודיע על כך לרשות המקומית או העירייה. וזאת מאחר שלא ניתן לעשות העברה מבלי ליידע את הגורמים הרלוונטיים.

הוספת שותפים- במצב של הוספת שותפים, מתחייב בעל העסק להודיע לרשות המקומית או העירייה.

הגדלה או הקטנה של שטח העסק– כל שינוי בשטח המקורי של העסק מחייב לעדכן את הרשויות או העירייה בכך.

מהם השלבים של רישוי עסקים?

על מנת לקבל רישוי עסקים ישנם כמה שלבים שעליכם לעבור. ראשית עליכם לגשת למועצה המקומית או האזורית, עירייה שבאזור מגוריכם ולפנות לממונה מחלקת רישוי עסקים, על מנת להגיש בקשה לקבל רישוי עסקים. כמו כן תצטרכו לצרף מספר מסמכים הקשורים לעסק שלכם. במידה והעסק שלכם עונה על הדרישות יינתן לכם אישור לקבלת היתר לניהול עסק זמני להמשך הפעילות ועד ליישום דרישת כל הגופים. הבדיקות השונות של הגורמים השונים : משטרה, מכבי אש,משרד הבריאות, איכות הסביבה, משרד החקלאות, משרד הכלכלה ועוד יעשו לכם כמה בדיקות נוספות על מנת להכין אתכם לביקורת. לאחר מכן תוצאות הבדיקות והטפסים יצורפו אל הבקשה ויועברו למחלקת הממונה על כך . במידה והעסק עומד בכל הקריטריונים והתקנות השונות יונפק לו הרישיון.

מדוע רישוי עסקים בעזרת אדריכל כל כך חשוב?

רישוי עסקים בעזרת אדריכל חשוב עד מאוד, מאחר שהאדריכל דואג שאכן רישוי העסק עומד בתנאים וההוראות החלים על אותו עסק. האדריכל חוסך לכם זמן יקר במקום ריצה למועצה האזורית או המקומית או העירייה. רישוי עסקים הוא חובה לכל עסק, רישוי זה בא להבטיח את בטיחותו של העסק ושהוא פועל כראוי בהתאם לתקנים ולתקנות בתחום רישוי עסקים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *