אם ישנו אלמנט הנוכח בכל החדרים בבית שלכם ללא כל תלות בסוג החדר, הרי שהוא התאורה. הימים בהם הייתם מסתפקים במנורה פשוטה בכדי להאיר את החלל בצורה פונקציונאלית אינם עוד, וכיום רבים רוצים, ובצדק, ליהנות מנראות אלגנטית יותר עם גופים אשר יוצרים תאורה מגוונת כ: מנורות תלייה, מנורות צמודות תקרה, תקועות תקרה, צמודי קיר ועוד.

אם בעבר כמעט ולא הייתה מוענקת תשומת לב לחדר הרחצה בבית בכל הקשור לתאורה, הרי שכיום דואגים להאיר את חדרי האמבט באור המחמיא ביותר עם שלל פתרונות תאורה. גופי התאורה השונים יכולים לשרת אתכם גם פונקציונאלית, אך בעיקר להוסיף טאץ' עיצובי מרשים שיהפוך את חדר הרחצה לחדר מעוצב, מוקפד ומטופח כמו יתר החדרים בבית שלכם. אז מי אמר שניתן ליהנות מחדר שכזה רק במכוני הספא המובילים?

תאורה לאמבטיה

הגדירו את מטרת התאורה

לפני כל מהלך עיצובי-פונקציונאלי חשוב להגדיר מה המטרה. כשאתם מתכוננים למהלך כזה של החלפת גופי התאורה בחדר האמבט, חשוב לאפיין את הקו העיצובי הנוכח בחדר האמבט ומה יהיה הקו העיצובי שאתם רוצים לייצור. באופן זה, יהיה קל יותר להתאים לכם פתרונות ובעיקר לשלול חלופות שאינן רלוונטיות לקו העיצובי הנדרש על ידכם. גופי התאורה לא רק משפיעים עיצובית, אלא שגם התאורה המופקת מהם יוצרת טון משתנה בהתאם לכמות האור ונראות המנורה: אווירה מוארת יותר, מסתורית ומוצלת או כזו שאתם יכולים לווסת בעצמכם. דעו כי לגופי התאורה ישנה השפעה על הנראות הכוללת של חדר האמבט, כך שבמידה רבה כדאי להתחיל את מלאכת העיצוב איתם.

היכן תמקמו את גופי התאורה?

אז אולי בחדר השינה ובסלון אתם יכולים למקם את גופי התאורה שלכם ללא כל מגבלה, אך מאחר ומדובר על חדר האמבט חשוב מאד להעניק תשומת לב גם לסוגיית מיקום הגופים השונים. הפרמטרים שילקחו בחשבון עם השאלה היכן למקם את התאורה יהיו גודל האמבט, מטרת התאורה ועד כמה אתם זקוקים לאור. כך לדוגמא, חשוב מאד לשלב מנורה בסמוך למראה שמעל הכיור – זאת מאחר ומדובר על אזור בו שוטפים פנים, הגברים מתגלחים והנשים מתאפרות, כך שיש צורך בתאורה איכותית ומירבית. כמו כן, אם אתם רוצים לייצר אווירה רומנטית יותר בחדר האמבט שלכם, כדאי להוסיף גופי תאורה המבוססים על צבעים חמים יותר – הם אלו המעניקים את הטון שרבים כמהים לו וניתן לרוב למצוא אותו רק במכוני ספא.

אל תשכחו: חדר האמבט הוא חדר לח

לכל חדר בבית יש את האתגרים שלו, ובעת שמגיעים לחדר האמבט מובן כי מדובר על חדר שבו מטבע הדברים מצטברת רטיבות ולחות. חשוב להבין זאת מאחר והבנת חדר האמבט תביא לכך שתבחרו את סוגי התאורה המובילים והמתאימים ביותר. חשוב להתקין את גופי התאורה במרחק רב ככל הניתן מכיוון המים, זאת על מנת שהם לא יגיעו איתם במגע ישיר. כמו כן, דעו כי ניתן לשלב גופי תאורה ומנורות שהן אטומות ללחות ולמים, כך שאתם יכולים לשלב מניפה רחבה של פתרונות תאורה מבלי חשש לשחיקה מהירה או פגיעה בטיחותית. ככל שתתאימו גופי תאורה ומנורות מתאימות יותר, כך הם ישרתו אתכם לטווח הארוך יותר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *