כמעט כל מי שבונה היום מבנה חדש, בין אם הוא מבנה מגורים או מבנה עסקי, או כל מי שמשפץ מבנה קיים, דואג להשכיר את שירותיו של אדריכל או מעצב פנים. מי שלא עושה כך, דואג לקחת שיעורים באופן עצמאי, על מנת לעצב את המקום בעצמו, בזמן שהקבלן אותו הוא מעסיק, דואג להשתמש בשירותי אדריכל היכן ומתי שהוא צריך.

הסיבה לכך מאוד פשוטה, באמצעות אדריכל ומעצב פנים מקצועי, אנחנו יכולים לתכנן ולעצב את המבנה שלנו בצורה אידיאלית. עכשיו, סביר להניח שאנחנו נרצה לתכנן ולעצב את המבנה, לא רק בשביל שהוא יעמוד בתקנים הנדרשים אלא גם בשביל שנוכל לעשות בו שימוש אופטימאלי מצד אחד ומצד שני, שהוא ייראה כמו שצריך מצד שני. לכן נעדיף להעסיק אנשי מקצוע שיכולים לבצע בשבילנו את העבודה ולטפל בכך.

ישנם דברים מסוימים שאנחנו צריכים לדעת על עיצוב פנים ואדריכלות, לפני שאנחנו נכנסים אל התהליך.

אדריכלות ועיצוב פנים

ראשית, חשוב מאוד לדעת, שאנחנו אמורים להעסיק אך ורק גורמים שיש להם תעודות והכשרות מתאימות. לא פעם אנחנו נשמע על אנשים שמציגים את עצמם כמעצבים, אף על פי שהם אינם כאלה, לכן חשוב לוודא שאנחנו מעסיקים רק גורמים שיש להם תעודה ורישיון לעסוק בתחום.

כאן המקום להדגיש, יש הבדל בין אדריכל למעצב פנים. אומנם הרבה מאוד אדריכלים עוסקים בעיצוב פנים, אך זה לא יכול להיות הפוך. דהיינו מעצבת פנים צריכה ללמוד אדריכלות ולקבל רישיון בתחום בשביל לעסוק בו. אדריכל מתעסק בתכנון המבנה ובהשגת כל האישורים הנדרשים על מנת להפוך אותו לשמיש. לעומת זאת, מעצב פנים, מתעסק בעיצוב החלק הפנימי שלו.

שנית, עבודה של אדריכל מתבצעת משלב התכנון הראשוני של המבנה. זאת לעומת עבודתו של מעצב פנים, שעל פי רוב מתבצעת בהמשך כשהמבנה מתחיל לרקום עור וגידים, אז יש צורך להתחיל לעבוד איתו על תכנון העיצוב כנדרש.

נקודה אחרונה, אנחנו יכולים למצוא מגוון רחב של מעצבי פנים ואדריכלים, כולם בעלי ניסיון שונה, חשוב לבחור גורם מקצועי שאנחנו יכולים לעבוד איתם ולמצוא אותם מתאימים לצרכים שלנו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *