ישראלים רבים בוחרים להתקין פרגולה במרפסת ביתם, בחצר או על הגג. לרוב הם מתלבטים בין מספר סוגים של פרגולות, כשבמוקד הויכוח עומדים שתי שאלות, האם להתקין פרגולה מאלומיניום או מעץ, והאם תהיה זו פרגולה נפתחת או קבועה. ההחלטה איזו פרגולה זו תהיה נקבעת על פי מספר פרמטרים. במאמר זה נתעסק בשאלה אילו פרמטרים משפיעים על ההחלטה לבחור בפרגולה מאלומיניום על פני פרגולה מעץ ומדוע היא עדיפה באמת.

חשוב לציין, שתי הפרגולות יכולות להיות מאוד איכותיות, שתי הפרגולות מעוצבות בצורה מאוד יפה, ושתיהן גם נחשבות מאוד פופולאריות הן בקרב ישראלים ובכלל, אך יש לפרגולת אלומיניום עדיפות במגוון נקודות על פני פרגולת עץ.

ראשית, פרגולת אלומיניום נשמרת טוב יותר בתנאי מזג אוויר שונים מאשר פרגולה מעץ. העץ כידוע לא יכול תמיד לעמוד בתנאים של גשם או לחות, הוא לא תמיד מסוגל להישמר כמו שהוא במצב המקורי, בתנאים קיצוניים של מזג אוויר. לעומת זאת, במקרה של פרגולה מאלומיניום אנחנו יכולים להיות בטוחים שהיא תישמר בכל תנאי מזג אוויר. פרגולה מאלומיניום עמידה וחזקה ששום מזג אוויר לא משפיע עליה, היא לא סובלת מקורוזיה, לא סובלת מחלודה, הצבע שלה נשמר וכך גם הפרגולה עצמה.

שנית, פרגולה מאלומיניום היא הרבה יותר חזקה מפרגולת עץ, ולכן במקרה של סערות או תנאי מזג אוויר סוערים אנחנו יכולים להיות בטוחים, שהיא תישמר ולא יקרה לה כלום. לכאורה זו נשמעת כמו מחשבה קיצונית, אך בשנים האחרונות אנחנו עדים לא פעם למזג אוויר קיצוני, ולכן חשוב מאוד שנקפיד על כך.

שלוש, פרגולה מאלומיניום יכולה להיות גם קבועה וגם מתכווננת, כלומר אנחנו יכולים ליהנות מאפשרות שהיא תיפתח או תיסגר על פי הצורך. לעומת זאת פרגולה מעץ היא לא כזו, בדרך כלל מדובר בפרגולה קבועה, אשר אנחנו יכולים להשתמש בה כמו שהיא, מבחינת עיצוב זה לא מפריע, אך מבחינת שימוש, זה יכול להיות בעייתי.

ארבע, אם בעבר היינו נוהגים לחשוב שרק פרגולה מעץ ניתן לעצב וצבוע מחדש, הרי שפרגולה מאלומיניום יכולה גם כן להיות מעוצבת בצורות שונות וכן ליהנות מצבעים ייחודים. כיום אפשר להשתמש בצבעים שונים לצורך צביעת אלומיניום. כמו כן אנחנו יכולים ליהנות מעיצובים שונים שמוסיפים לא מעט, הן לפרגולה עצמה והן לסביבה שלה. לכן הרבה פעמים אנשים מעדיפים להשתמש בפרגולה מאלומיניום ולא בפרגולה מעץ.

מאמר נוסף שיכול לעניין אתכם:

פרגולות

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *