בשנים האחרונות ניתן לראות פופולאריות הולכת וגדלה של דקים בתור פיתרון ריצוף לבתים, גינות ושטחים ציבוריים. נראה שעוד לפני כעשור היה מדובר בתענוג השמור לאנשים האמידים ביותר בלבד, אך כיום כמעט כל אחד יכול להרשות לעצמו רכישה של דק. הדבר מתאפשר בזכות המגוון הרחב של סוגי הדקים הקיימים בשוק. בנוסף, ההיצע הרחב מאפשר ליהנות מכל היתרונות של מראה דק יוקרתי, אך ללא מגוון של בעיות  ועבודות נוספות שהוא דורש על מנת לשמור על מרא זה. הדקים הסינטטיים הקיימים היום בשוק מאפשרים להשיג את המראה המרשים, ללא הדרישה לתחזוקה יקרת ערך מדי שנה. בנוסף, בניגוד לדק העשוי מעץ, הדק הסינטטי שומר על צבעו לאורך זמן ומאפשר ליהנות ממראה איכותי לאורך זמן במחירים הוגנים.

יתרונות נוספים של דק סינטטי

יתרון משמעותי ביותר של דק סינטטי הינו העובדה שמדובר בתחום שכל הזמן יכול להתפתח. ההרכבים השונים של הדקים מאפשרים להשיג צבעים שונים ומגוונים וגם מאפיינים משתנים של עמידות. אחד מהספקים האיכותיים ביותר בתחום הדק הסינטטי – ארה"ב, שבה ממוקמים מספר מפעלים מצטיינים בתחום, המשיגים את התוצאות הטובות ביותר באמצעות שימוש בחומרים כגון תערובת נסורת עץ ופולימר, חומר סינטטי עם ציפוי פלסטיק איכותי – הרכב ששמו המלא הינו פייבראון. התרכובות השונות באות לתת איכות ומראה יוקרתי ומרשים, ללא צורך בתחזוקה נרחבת שדורש הדק הטבעי.

דאגה לאיכות הסביבה

היבט נוסף שמדגישים מצדדי הדק הסינטטי הינו שמירה על איכות הסביבה. החומרים המשמשים לייצור הדק הסינטטי מהווים פעמים רבות שאריות ייצור שונות, כך שיצירת הרצפות הסינטטיות מהוות למעשה פעולה של מחזור שהינה "ירוקה" במהותה, מאפשרת ניצול יעיל של פסולת (במקום השלכתה לאזורי טבע שונים ופגיעה בהם) וגם שמירה על העצים, היות ומדובר בתחליף יאה למדיי לדקים מעץ טבעי שדורשים כריתה ועיבוד של עצים רבים, הליך שגם פוגע בעצים וגם מביא לפליטת חומרים וגורמים לזיהום אוויר.

האפשרויות השונות של עיצוב באמצעות דק סינטטי

דק סינטטי מהווה למעשה פיתרון ריצוף אוניברסאלי לפנים הבית ומחוצו. הציפויים הייחודיים של רצפות אלה מאפשרים להתמודד עם מצבים שונים. בנוסף, בניגוד לדקים העשויים עץ, דקים סינטטיים פחות רגישים למים, אך חשוב להכיר היטב את ההרכב שלהם על מנת לא להיעזר בחומרים הלא מתאימים ליכולותיו של סוג דק ספציפי. בחירה ביבואן מנוסה ואיכותי תאפשר לכם לקבל בדיוק את הדקים המשרתים את המטרות שלכם ולעשות זאת במהירות ויעילות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *