ריהוט גן למרפסת

כאשר מדברים על ריהוט גן למרפסת יש לקחת בחשבון מספר גורמים חשובים, כגון עיצוב, איכות ופרקטיות. לעומת ריהוט גן המשמש גינות וחצרות, כאשר מדברים על מרפסת, לרוב מדובר בשטח הרבה יותר קטן. לכן יש צורך לקחת בחשבון את גודל השטח ואת האילוצים שלו, על מנת לבחור את ריהוט הגן האופטימלי. כאן לא ניתן להתפרע עם מערכות ישיבה גדולות שתופסות שטח רב, או שולחן עצום ממדים שאמור להספיק להרבה סועדים. במקרה של מרפסת, יש צורך לחשוב בצורה צנועה יותר ולבחור בדגמים יותר קטנים אך עדיין נוחים ומהודרים. אין זה אומר כי עליכם להסתפק בריהוט פחות טוב או פחות איכותי, אלא כי עליכם לקחת בחשבון מספר מגבלות שלא חושבים עליהם כאשר מרהטים גינה. אם מדובר במרפסת קטנה יחסית, מומלץ לבחור ברהיטי גינה המשלבים בתוכם מספר פונקציות. למשל ספסל ישיבה אלגנטי העשוי מעץ מלא, יכול לשמש גם כתיבת אחסון לשמיכות או כיסויים לימי החורף הקרירים.

אילו שיקולים יש להפעיל כאשר בוחרים ריהוט גן למרפסת?

כאמור, יש צורך לחשוב בצורה יותר פרקטית על מנת לנצל את שטח המרפסת בצורה האופטימלית ביותר. חייבים להקדיש זמן ומאמץ לתכנון של ריהוט המרפסת, תוך כדי מתן דגש מיוחד לשטח הפנוי ולשטח שכל רהיט תופס. כדאי למשל לקנות מספר ספסלי עץ בודדים שניתן לחבר אותם ביחד ליצירת ספה רב מושבית או להפריד אותם על מנת ליצור מערכת ישיבה שתתאים לנסיבות. כאשר מדובר במפגש חברתי רב משתתפים, תעדיפו למקם את הספסלים בצורת ח' או חצי עיגול, במטרה ליצור אווירה יותר אינטימית בין המשתתפים. אם לעומת זאת תבחרו לקנות מערכת ישיבה המורכבת מספסלים ארוכים, לא תהיה לכם אותה גמישות מבחינת שינויי המיקום השונים ותאלצו להסתפק במספר אופציות מועט. כמו כן, כאשר מדברים על שולחן גן שיתאים למרפסת, כדאי לשקול לבחור בשולחן מתקפל. בצורה כזו תוכלו ליהנות משטח פנוי רב יותר במרפסת בזמן רגיל, אך במקרה הצורך תוכלו לפרוש את השולחן לגודל מלא ולספק מקום לסועדים רבים. שיקול חשוב נוסף הוא עניין העיצוב, היות והמרפסת מהווה חלק בלתי נפרד מהבית, חשוב להתאים את עיצובה לעיצוב הבית הכללי. אם כל הבית שלכם, למשל, מעוצב בסגנון כפרי וקלאסי, מומלץ לשלב במרפסת ריהוט גן העשוי מעץ מלא. עץ מלא נחשב לאחד מחומרי הגלם האיכותיים והיוקרתיים ביותר, הוא משרה תחושת שלווה ונינוחות ומשתלב נפלא עם עיצוב כפרי ונינוח. ריהוט גן העשוי מעץ מלא מספק לתושבי הבית מקום מפלט מהלחצים השונים של שגרת היום – יום, לתוך אווירה קסומה ונינוחה המספקת שקט נפשי ושלווה רק מהתחושה הנעימה שהעץ יוצר אצלנו. העץ נחשב לחומר גלם טבעי בעל איכות גבוהה ותכונות עיצוביות מיוחדות במיוחד.

טיפים לבחירת ריהוט הגן האופטימלי ביותר עבור המרפסת שלכם

כאמור, ריהוט גן למרפסת חייב להשתלב בצורה הרמונית עם עיצוב הבית. כמו כן, יש לתת דגש מיוחד לריהוט פרקטי שיספק לכם מצד אחד מענה לזמן איכות עם החברים והמשפחה באוויר הפתוח, אך מצד שני חייבים להזהר כדי לא להעמיס יותר מידי ריהוט בשטח כל כך קטן. הפרמטר האחרון שיש לתת עליו את הדעת הוא איכות הרהיטים שתקנו. לפעמים אנשים נוטים לחסוך ולקנות ריהוט גינה זול יותר, אך בפועל הם משלמים ביוקר בהמשך הדרך. ריהוט גינה זול יותר הוא לרוב ריהוט פחות איכותי שנוטה להתקלקל מהר יותר. כך שהרצון שלכם לחסוך בכסף, יעלה לכם הרבה יותר כאשר תצטרכו להחליף את הריהוט בפרק זמן קצר.

צרו קשר עכשיו!