ממונה בטיחות

מהו ממונה בטיחות

ישנם לא מעט עסקים הזקוקים לממונה בטיחות עבור ייעוץ בעסק. כל עסק אשר תחום העיסוק שלו מהווה סיכון כלשהו לעובדים בו, חייב ממונה בטיחות אשר יעניק לו ייעוץ רלוונטי ומקצועי בכל הנוגע לבטיחות, גיהות, הנדסת אנוש ובריאות תעסוקתית של העובדים במקום העבודה. מטרתו של ממונה הבטיחות היא לקדם את כלל הנושאים הללו ולגרום להם להיות בתודעה הן של המעסיק, הן של העובדים והן אצל כל גורם אחר הנוגע לעסק, תפקודו וניהולו.

תפקידיו של ממונה בטיחות

לממונה בטיחות יש מגוון רחב של תפקידים: ראשית כל, תפקידו הוא לאתר מפגעי בטיחות וגיהות בעסק ולהודיעה עליהם למעסיק. כמו כן, עליו לוודא כי במקום העבודה קיימים התקני בטיחות. ממונה הבטיחות נדרש להנהיג סדרי בטיחות רלוונטיים במקום העבודה, בתהליכי העבודה, במבנים, בחומרים, בציוד ועוד. ממונה הבטיחות צריך להכין תכנית בטיחות עבור העובדים ולהדריך אותם מדי פרק זמן הנדרש אודות נהלי הבטיחות במקום העבודה. הוא נדרש לחקור תאונות עבודה ומחלות מקצוע ולהפיק לקחים נדרשים לצורך התנהלות נכונה בעתיד. על ממונה הבטיחות להכין הוראות בטיחות וגהות לכלל העובדים וכן לספק תמצית מידע על הסיכונים בעבודה, לוודא סימון חומרים, ציוד ותהליכי עבודה מסוכנים, להורות על הפסקת עבודה כאשר הוא מזהה סיכון כלשהו ועוד.

מדוע ממונה בטיחות הוא דבר חשוב?

אין ספק כי ממונה בטיחות מטעם Prosafe Safety הוא דבר חשוב מאוד בכל הנוגע למקום עבודה אשר תחום העבודה שבו מהווה סיכון כלשהו לעובדים שכן, מטרתו של ממונה הבטיחות הוא לאפשר לכלל העובדים לחזור מהעבודה בשלום. מעבר לעובדה שממונה בטיחות מהווה איש מקצוע חשוב מאוד במקומות עבודה אשר תחום העבודה שבהם מסוכן לעובדים, הרי שעל פי החוק ממונה בטיחות הוא איש מקצוע שחובה להעסיק במקומות עבודה כאלה ואחרים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *