ביטים הם למעשה החלקים המטפלים בראשי הברגים, והם נשלפים מתוך מברגה או מקדחה. ותפקידם לחזק קשר בין חלקים שונים באובייקט, ובמכוניות בפרט. מוסך, למשל, הוא מקום שבו מתקנים מכוניות ולעתים גם אוטובוסים ואופנועים, ולכן לביטים יש תפקיד מרכזי בתהליכי הבדיקה והתיקון והם חייבים להתאים בצורתם ולשאת במשקל הנדרש כדי שהחיבור יהיה תקין. רצוי לרכוש ביטים שאינם מחלידים מהר, כדי שניתן יהיה להוציא אותם במידת הצורך. בלוחות ובמשטחים ויתר מרכיבי הרכב יש חורים וברגים מסוגים שונים ולכן מומלץ לרכוש מגוון ביטים כדי שיוכלו למלא חללים בגדלים שונים, קיימים וגם כאלה שייקדחו במוסך בזמן התיקון. הביטים יגיעו כמובן יחד עם מברגה מתאימה. בזמן הרכישה יש להקפיד לבדוק שכל המפרט אכן קיים וכשקופסת האחסון קלה לנשיאה.

הסטים נבדלים זה מזה בכמות הביטים, החומר המרכיב וסוג המברגה/מקדחה שבאמצעותה ניתן להחדיר אותם למקום הנכון. כמו כן הם נבדלים בסוג הסוללה הנטענת עבור המברגה או המקדחה. במקרה ל רכישת ביטים כדאי להביא בחשבון שלעתים תזדקקו לביט מיוחד עבור ראש בורג ספציפי ובמקרה כזה אין אפשרות אחרת. החדרת ביט מסוג שונה עלולה להרוס את ראש הבורג וגם את הביט ולגרום נזק רב. סוגי הסטים נבדלים זה מזה גם בכמות הביטים, סוג המברגות, איכות הסוללה ועוד.

סוגי הסטים העיקריים נבדלים זה מזה בצורות של הביטים. מגוון הצורות כולל ביטים מסוג פיליפס בצורת צלב, ביטים שטוחים בצורת קו, ביטים משולבים, מרובעים, משושים ובצורת כוכב. כדאי להבחין בין ביטים הנמכרים בחבילות גדולות המכונות BUNDLE לבין כאלה הנמכרים כבודדים ונועדו למטרות ספציפיות ולברגים מיוחדים. ביטים שטוחים נפוצים בעיקר עבור מכונות ישנות אשר נבנו בברגים שטוחים פשוטים. לכן לפני רכישת סט הביטים כדאי לעשות רשימה של הסוגים להם אתם צופים שתזדקקו ולרכוש אותם מחומרים איכותיים בלבד ומפירמות מוכרות המייצרות כלי עבודה חשמלי טוב למשל. ביטים חלשים או מחלידים עלולים לגרום נזק רב ולפגוע בעסק שלכם. מלבד רכישת הביטים חשוב להשקיע ברכישצת ידע מקצועי כדי לבצע את המשימות הנדרשות בדייקנות מירבית.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *