בעבר המודעות לשמירה על הסביבה הייתה הרבה יותר נמוכה. כחלק מכך הסביבה בישראל נהרסה ללא היכר, בעיה אשר הותירה צלקות רבות בנוסף הישראלי. אחד החלקים אשר סבלו יותר מהכול מהזנחת הסביבה היא הקרקע בישראל. בישראל יש אלפי דונם הרוסים אשר נהרסו כתוצאה ממפעלים מזהמים או מגורמים אחרים והדבר משפיע מאוד על הכלכלה הישראלית והחברה הישראלית. אך אנחנו חייבים להבין כי קרקע מזוהמת היא לא גזירת גורל וכי ניתן להתמודד אתה באמצעים רבים. ההתקדמות הטכנולוגית מובילה לכך כי ניתן לשקם קרקע בקלות וללא בעיות ולהתגבר על הבעיה בצורה איכותית.

פרויקט שיקום קרקעות בישראל

שיקום קרקע – הדרך להתמודד עם המחסור בקרקע

עלינו להבין כי אחד המניעים הגדולים ביותר של שיקום קרקעות הוא העובדה כי באמצעותו ניתן להתגבר על המחסור בקרקע. בישראל ישנו מחסור אדיר בקרקע וזאת עקב העובדה כי מדובר במדינה קטנה אם עתודות קרקע מועטות. אז נכון כיום בניה לגובה היא הרבה יותר נפוצה בעיקר במרכז הארץ, אך לא ניתן להתעלם מהעובדה כי ישנו מחסור גדול בקרקע. המחסור בקרקע מוביל לכך כי מחירי הדיור הם גבוהים ביותר וכי הם עולים כל הזמן ללא קשר למאמצי הממשלה ומשרד האוצר. כך שיקום קרקע הוא אחד הכלים הטובים ביותר להורדת מחירי הדיור והדבר משפיע בצורה רחבה על הכלכלה הישראלית. על כן טוב תעשה המדינה עם תעודד עוד ועוד שיקומים של קרקעות בכדי להקל על מצוקת הדיור ובכדי לשפר את המצב בשוק הדיור.

שיקום קרקע – למען הסביבה

יש לנו כדור ארץ אחד, מדינה אחת וקרקע אחת, על כן אנחנו צריכים לעשות הכול בכדי לשמור עליהם ולהגן עליהם. ההבנה כי איכות הסביבה היא הרבה יותר מסיסמא וכי אנו צריכים לטפח אותה חלחלה אל החברה הישראלית. בעבר איכות הסביבה נחשבה לאג'נדה חריגה שהייתה נפוצה אצל השוליים בחברה, אך כיום מדובר באג'נדה המובילה של חברות רבות בישראל וההבנה היא כי מדובר בדבר משמעותי ביותר. כחלק מכך שיקום קרקעות הינן דבר חיוני הנחוץ לשם הגנה על איכות הסביבה והמדינה שלנו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *