מאצרות מפלסטיק

מאצרות הן סוג של מיכל אגירה, לרוב פתוח, שמשמש רבות בתעשיות, בענף הדשנים, בענפי החקלאות ועוד. את המיכלים הללו יש לתכנן על פי הייעוד המדויק שלהם וחלקם הגדול מיוצרים מחומרים פלסטיים עמידים. לצורך ביצוע, ייצור והתקנה של מאצרות מפלסטיק, חשוב לפנות אך ורק לחברה המתמחה בכך. עידן בי פלסטיקה מתמחים במכלים לתעשייה – בשבילכם. 

מדוע ומתי צריך מאצרות מפלסטיק

מאצרות ניתן לתכנן ולייצר מחומרים כגון פיברגלס או פלסטיק. מאצרות מפלסטיק, לרוב בתצורה מעוגלת, הן חזקות ועמידות מאוד. יתרון חשוב שלהן הוא שהן אינן מחלידות והן יכולות להתאים לאצירה של מגוון גדול למדי של חומרים. הן משמשות לאצירה של נוזלים שונים או של חומרים אבקתיים. מטרתם של מיכלי האגירה הללו איננה לאחסן את החומרים הנדרשים לאורך זמן. בתוך המאצרת ניצב מתקן אחסון שהוא בעצם מיכל האחסון השוטף. פעולתה של המאצרת נדרשת באם מיכל האחסון עצמי ניזוק, אם מופיעה דליפה או כשיש תקלה וחומר עלול ללכת לאיבוד. כלומר, המאצרת מונעת בזבוז ואובדן של חומר, אך גם מסוגלת למנוע זיהום סביבתי. המיכל הזה אוגר את החומר למשך פרק זמן ארוך מספיק שמאפשר תיקון של מיכל האגירה הראשי וכן איסוף החומר שזלג או דלף. 

מומלץ לקרוא מידע מקיף על עבודות צנרת לתעשייה באתר עידן בי פלסטיקה.

איך מתכננים מאצרות

כדי לתכנן ולייצר מאצרות מפלסטיק נדרשת מומחיות גבוהה. מביאים בחשבון תוכניות מפורטות, שיקולים הנדסיים. עובי הפלסטיק תלוי בנפח המאצרת, בכמות החומר שאמור להישמר בפנים וגם בצורה של המיכל. כאשר מדובר במאצרת עגולה, זהו עיצוב שמסוגל לתמוך במשקל גדול יותר. אם מתכננים ומייצרים עיצוב מרובע, הדפנות צריכות להיות מחוזקת ועבות יותר. לפני השימוש, נהוג לבצע בדיקה בהצפה. ממלאים את המיכל בנוזל, למשל מים, וכך ניתן לבדוק שאין דליפה והכל עומד על מקומו כנדרש.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *