מכונות אריזה

מכונות אריזה

מכונות אריזה

קיימים סוגים רבים של מכונות אריזה אשר מותאמות לפריטים אשר מעוניינים לארוז.

תכנון של אריזות

יצרני מזון שעושים שימוש במכונות אריזה לסלטים, קוסמטיקה, פרמצבטיקה ועוד, אשר מעוניינים בייצור של מוצר חדש מתכננים במקביל גם את האריזה האידאלית עבורו. בשלב התכנון והחשיבה, חושבים על אפשרויות רבות וזאת במטרה לייצר אריזה נאותה אשר תגן על המוצר כך שהלקוח ייהנה ממנו. אם האריזה לא תהיה חזקה או עמידה, המוצר עלול להיפגם בדרך מהמפעל עד ההגעה ללקוח.

בהתאם לכך, מתאימים לכל מוצר את האריזה הנכונה ביותר עבורו, לדוגמה דגמים שונים של בקבוקים עבור מיני בשמים, צנצנות זכוכית בעלות נראות שונה עבור רטבים, מיונז ומוצרי חלב נוזליים. אריזות קרטון בגדלים שונים עבור אחסון של שוקולד, ארוחות מוכנות, פסטה יבשה, תבלינים ועוד.

מכונות אריזה

בהתאם לתכנון האריזה הייחודית כמו למשל מכונה לאריזת מוצרי קוסמטיקה, מתכננים את שלבי האריזה השונים. במפעל קיימים כמה וכמה פסיי ייצור אשר כל אחד מהם פועל עם חומרים אחרים, לדוגמה מוצרי קרטון בהיצע נרחב של צורות הנדסיות, גדלים ואפשרויות תכולה, מוצרי זכוכית בגדלים ובצורות על פי הדרישה, שקיות עבור פריטים בתפזורת, אריזות דויפאק רגילות וכאלו עם פקק אשר מתאימות למזון כמו רסק פירות עבור תינוקות קופסאות פח עבור תעשיית השימורים לאחסון זיתים, מלפפונים חמוצים תירס ומוצרים רבים נוספים, סטיקים לתכולה כמו סוכר לבתי קפה, ג'ריקנים עבור נוזלים לרכב ואריזות רבות נוספות.

בפסי הייצור מתחילים בהזרמת המוצרים או חומרי הגלם על פי התכנון, שלב אחר שלב. קיימים פריטים שתהליך הייצור שלהם הוא מהיר וכולל מספר קטן של שלבי ייצור ואחרים אשר כוללים שלבים רבים עד ההגעה למוצר המוגמר.

לאורכו של פס הייצור מבצעים כל העת פעולות של פיקוח ובקרה לקבלת תוצאה מושלמת.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *