מד מרחק

מד מרחק

מדי פעם כשאנחנו נוסעים בכבישים, הולכים או רצים במסלולים מסוימים, אנחנו יכולים לראות אנשים עם בגדי עבודה מחזיקים מוט דרכו עם הם מסתכלים לאורך מרחק מסוים. המכשיר בו הם משתמשים הוא מד מרחק ומטרתו לבצע מדידה מדויקת של השטח, בין אם מדובר בשטח במרחב הציבורי, קרי רחוב, פארק, שדה או כל מקום אחר, ובין אם מדובר בשטח אשר שייך למרחב הפרטי.

אותו מכשיר מדידה מאפשרת סימון נוח ופשוט של הדרך, באמצעות קרן לייזר אשר עוזרת לסמן וקרן נוספת אשר עוזרת למדוד. כך אפשר לדעת בוודאות היכן עלינו לעמוד בצורה נכונה, בין אם זו מבחינה אנכית או אופקית וכן ישרה. הסימון נעשה על ידי קרן לייזר בצורה פשוטה וברורה.

מד מרחק הוא כלי עבודה עבור גורמים רבים, הן כאלה שעובדים עבור רשויות מקומיות וחברות או גורמים אחרים אשר עובדים במרחב הציבור לנחלת כלל הציבור, והן עבור גורמים שעובדים באופן פרטי, למשל באתרי בנייה של מבני מגורים. הרבה פעמים צריך להשתמש במכשיר כזה בשביל לדעת היכן להקים אלמנטים מסוימים, היכן להתקין מתקנים מסוימים ועוד.

מד מרחק

כאן המקום לציין, שבמהלך השנים אנחנו יכולים לראות התקדמות רבה בכל התחום של מכשירי מדידה וקרני לייזר, כלומר לא מדובר במכשיר אחיד שכולם עובדים איתו, אלא מדובר במגוון רחב של מכשירים, שאנחנו יכולים כיצד נעשה בהם שימוש, כאשר עם הזמן המכשירים משתנים ומשתכללים, בין אם זה אומר שיכולת המדידה הופכת להיות הרבה יותר פשוטה, קל יותר לסמן את המרחקים, המכשיר גם מאפשר לנו ללמוד יותר על השטח בו אנחנו מעודדים, כל האדמה עליה אנחנו אמורים לבנות עוד.

מן הסתם, כל הנתונים הנ"ל יכולים גם לעבור למחשב, ואז אנחנו יכולים להפיק תועלות שונות מהנתונים שאנחנו מגלים דרך המכשיר. צריך לומר, שקיימים היום מכשירים אשר מאפשרים לנו לבצע מדידות חוץ וכן מכשירים שמאפשרים לנו לבצע מדידות פנים כלומר בתוך המבנה עצמו.

מן הסתם, השימוש במכשירי מדידה, דוגמא מד מרחק, הוא אופטימאלי לצרכים רבים ולכן אנחנו יכולים לראות בעלי מקצוע רבים משתמשים בו.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *