כל כמה זמן חשוב לבדוק גנרטורים?

כל כמה זמן חשוב לבדוק גנרטורים?

כאשר אנשי תעשייה נשאלים מהו הכלי השימושי או החשוב ביותר שיש ברשותם, רבים מהם מתקשים לענות על כך, ובצדק. אחרי הכל, בכל מפעל ובכל מוסד מתקיימת פעילות אחרת ובה סביר להניח כמה מכשירים וכלים שבלעדיהם המקום לא היה יכול להמשיך לתפקד. ובכל זאת, נדמה כי אחת ההמצאות החשובות ביותר שקיימות בתעשייה הוא הגנרטור, שכן הוא משמש את רובם ככולם של המוסדות והמפעלים, והוא כמובן מאפשר את המשך תפקודו התקין של המקום באם מתרחשת תקלה הנוגעת למערכת החשמל או החיבורים.

אך למרות נחיצותו הרבה של הגנרטור, במרבית המקומות לא נעשה בו שימוש תדיר, אם בכלל, אלא רק לעתים רחוקות כאשר מתעוררת תקלה. כך, הרבה פעמים קל לשכוח עד כמה הוא נחוץ וכמה חשוב לדאוג לכך שהוא יעבוד ויתפקד באופן חלק. אז כל כמה זמן מומלץ לערוך בדיקה לגנרטור, ואיך בדיוק עושים זאת? כל התשובות לפניכם.

תדירות הבדיקה

ראשית בנוגע למועד הבדיקה: על פי תקנות המשרד לבטיחות וגהות, יש לבצע בדיקה שגרתית בגנרטור אחת לחמש שנים. עם זאת, יש לציין כי זוהי הנחיה כוללת הנוגעת לבטיחות בלבד ולא לתפקודו התקין של המכשיר, ולכן מומלץ לעשות זאת לעתים קרובות הרבה יותר – אחת ל- 4-5 חודשים או בהתאם להנחיות היצרן, כדי להבטיח תפקוד תקין וטוב שלו. מדוע זה כל כך חשוב? בשונה ממכשירים אחרים הגנרטור מורכב מהרבה חלקים שונים ובעיקר יש לציין את העובדה כי הוא מונע על ידי דלק, עובדה המחייבת התייחסות מיוחדת ובחינה מדוקדקת של תקינות כל החלקים, כולל מדיד סולר המשמש כמערכת בקרה לכמות הדלק בגנרטור.

כיצד מתבצעת הבדיקה?

למרות פעולות התחזוקה והבדיקה הכללית השגרתית, הניתנות לפעולה על ידי כל אדם, חשוב מאד לציין כי בדיקת גנרטור מקיפה נעשית אך ורק על ידי חשמלאי מוסמך בלבד. בעוד שהטיפול בגנרטור יכול להיעשות על ידי גופים אחרים כדוגמת חברת ארגיה ותפעול שתטפל במכלי הדלק ובציוד ההיקפי המלווה אליהם, בדיקת הגנרטור עצמו חייבת להיעשות על ידי חשמלאי, ואין בשום אופן "להגדיל ראש" ולנסות לבדוק אותו בעצמכם. הבטיחו סביבת עבודה בטוחה ואיכותית בכל רגע נתון, ועבדו רק על פי ההמלצות ועם אנשי מקצוע מוסמכים ומורשים בלבד כך שתוכלו ליהנות מאפשרות של תדלוק שטח במקרה הצורך.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *