בנייה ירוקה לבתי ספר

בנייה ירוקה לבתי ספר – מהם היתרונות בכך?

אחד השינויים המשמעותיים שהתרחשו בענף הבנייה בשנים האחרונות הוא תחום הבנייה הירוקה. מדובר על שיטת בנייה שאינה שמה במרכז הפוקוס את המבנה, את הנוחות ואת המראה שלו. אלא משלבת לצד ערכים חשובים אלו גם את איכות הסביבה. היות ומדובר על ערכים בעלי חשיבות רבה לעולם כולו ולחיים שלנו, עוד ועוד יזמים בוחרים לצאת לפרויקטים של בנייה ירוקה שתחתור לפני הכול להגן על הסביבה, ולמזער בשיטות שונות את הנזקים שעלולים להתרחש בגין עבודות הבנייה. כמו כן נועדה בנייה ירוקה להתאים את המבנה לשימוש חסכוני תוך מניעת בזבוז אנרגיות.

בנייה ירוקה למטרות שונות

כיום עוד ועוד יזמים וקבלנים בוחרים להקים מבנים ירוקים (ראו דוגמא בלינק), וזאת כי המודעות הציבורית לעיין זה עולה, ורבים הם האנשים שרואים בכך ערך וחשיבות רבה. ניתן להקים מבנים ירוקים עבור מטרות שונות. בין היתר אלו מבני מגורים, מבני תעשייה, בתי עסק, משרדים וגם מוסדות. כן, יש גם אופציה של בניית בתי ספר ירוקים. מדובר על חידוש משמעותי שמביא עמו בשורה לתחום החינוך.

היתרונות בבנייה ירוקה לבתי ספר:

  • הנחלת הערך – בית ספר הוא מקום שעל פי הגדרתו נועד להנחיל ערכים לנוכחים במקום. לצד הערכים השונים אותם המורים מעבירים במהלך השיעורים, יש ערכים נוספים שכל תלמיד קולט אותם בצורה עקיפה. וזאת על ידי ההרגלים והנהלים במקום. היות שכך חשוב להתייחס לכך שאם מבנה בית הספר יהיה ירוק, וההתנהלות במקום תהיה ממקום מודע ומגן על הסביבה, התלמידים יפנימו את הערכים הללו, והם יהפכו להיות חלק בלתי נפרד מהמסרים שהם רוכשים בבית הספר.
  • חסכון במשאבים – אמנם בנייה ירוקה במוסדות חינוך תהיה יקרה יותר מבנייה בשיטה הרגילה. אבל מבחינת השימוש במבנה, לרוב הבנייה הירוקה תאפשר לנו צמצום העלויות והפחתה משמעותית בצריכת אנרגיה. כיוון שהמבנה חותר להיות מבודד היטב ולשמור על טמפרטורה נעימה ככל האפשר. הוא מנצל את מי הגשמים ומונע פגיעה במי התהום, ומהווה מבנה בעל ערך סביבתי רב.

לקראת בניית מבנה לבית ספר מומלץ לשקול אופציה של בניה ירוקה – אין ספק שהדבר יתרום גם לתדמית של בית הספר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *