בכל מקרה של תאונת עבודה, שגרמה לנכות מסוימת, כדאי להתייעץ עם עורך דין שמתמחה בתחום תאונות העבודה, עקב הבירוקרטיה הסבוכה וכל הפרוצדורה הכרוכה בהוכחת הזכאות, תהיה בידיים מקצועיות שיעשו את העבודה.

הקשר בין הביטוח הלאומי לתאונות עבודה

כל אזרח ותושב במדינת ישראל מחויב על פי החוק לשלם דמי ביטוח לאומי, בתמורה מעניקה המדינה באמצעות הביטוח הלאומי, מעין ביטוח למקרים או אירועים שמצדיקים תשלום. לדוג' דמי לידה, גמלת מילואים או קצבת זקנה וכד'

תקנה 15 לתקנות הביטוח הלאומי עוסק בתשלומים והטבות שאותם על הביטוח הלאומי להעביר במקרים של תאונות או פגיעות שונות. מובן שזה מותנה בהכרה של הביטוח הלאומי בפגיעה זו כתאונת עבודה. כמו כן דרגת הנכות נקבעת על ידם, וזאת באמצעות וועדה רפואית שפועלת מטעמם.

מהי ההגדרה של 'תאונת עבודה'?

תאונת עבודה היא תאונה שנגרמה –

מהי מחלת מקצוע?

מחלת מקצוע בשונה מתאונת עבודה, לא קרה באירוע חד פעמי של תאונה, אלא כתוצאה מחשיפה ממושכת לחומרים רעילים או מזיקים, אשר עם הזמן גרמו לנזק פיזי אצל העובד. כמו לדוג' עובד במפעל לייצור נשק שנחשף לעופרת במשך שנים רבות, או מי שעסק בבניית גגות אסבסט ונחשף לאבק סיבי האסבסט. עובדים אלו זכאים אף הם לתשלום פיצויים.

לסיכום – בכל מקרה של פגיעה כדאי להתייעץ עם עורך דין שעוסק בתחום ה -נזיקין, ובתביעות נכות לביטוח הלאומי. זאת כדי לממש באופן לגיטימי וחוקי את כל מה שהנפגע זכאי לו על פי החוק.

לפני הפגישה עם עורך הדין מומלץ להכין את כל המסמכים שקשורים לתאונה ולנזק, וכדאי לשמור כל תיעוד שקשור לתאונה, כמו קבלות עבור תשלומי נסיעות, זימוני תורים, ביקורי רופאים, מרשמים של התרופות וכו'.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *