מדוע צריך יועץ בטיחות בעבודה?

כיום כמעט כך מקום עבודה חייב ביועץ בטיחות והדרכות בטיחות שיוכלו לתת מענה על מיגון מקום העבודה, מניעת אסונות, ודרכי התגוננות בשעת חירום.

אז במה מסייע למקומות העבודה יעוץ בטיחות? כיום ישנם חברות המתמחות בתחום שמדריכות ומסייעות לעסקים בתחומים הבאים:

בטיחות באש –  יועץ בטיחות בעבודה יסייע בתחום הבטיחות באש בכל הנוגע לאמצעי התמגנות, התייחסות ליציאות החירום במקום העבודה, הפרדת אש מקירות אש, בדיקות בטיחות חשמל ותאורה, מיגון מקום העבודה על ידי ספרינקלרים, מטפי אש, צינורות לכיבוי אש וכדומה, מיזוג אוויר בצורה בטיחותית ופינוי העובדים בשעת חירום.

הדרכות בטיחות באש מתוכננות על ידי החברות המקצועיות והן מועברות על ידי לוחמי אש ואנשי מיומנים בתחום הכיבוי, תוך שהתכנון כולו מושתת על כללי הבטיחות, דיני הכבאות, חוק התכנון והבניה, ידע ומומחיות.

בדיקת מסוכנות המפעל – יועץ בטיחות בעבודה יסייע להבין האם המפעל או מקום העבודה בטוח. הוא יעשה זאת באמצעות בניית תיק מפעל שאותו בעל המפעיל חייב להחזיק במידה והמפעל שלו נחשב מסוכן. את התיק יאשרו הרשות המקומיות, שירותי הכבאות וההצלה והמשרד להגנת הסביבה. מפעלים מסוכנים חייבים לדעת איך להתמגן מפני תקלות בייצור, מהם אמצעי הבטיחות בתחומי המפעל, כיצד מטפלים בתקלות ומהו נוהל חירום.helmet-1636348__3401

הדרכת עבודה בגובה – עוד יכול חשוב ללמוד בנושא הבטיחות הדרכת עבודה בגובה. כיום ישנם מגוון מפעלים וחללי יצור שכוללים עבודה בגובה ולכן חשוב להדריך את העובדים כיצד עובדים בצורה בטוחה יותר בגובה, איך עובדים בגובה בצורה נכונה, וכיצד מונעלים נפילות וחשוב מכל – מה עושים במקרה של נפילה מגובה.

הדרכת בטיחות לעובדים – הדרכה מסוג זה מתבצעת על ידי חברות המתמחות בתחום או על ידי המעסיק שעבר קורס בטיחות והוא מוכשר לכך. הדרכה זאת נעשית על ידי חברות מקצועיות שיש לה את כל הידע שיעזור להציל חיים, למנוע נזקים ולשמור על הסביבה.

הדרכת נאמני בטיחות – זהו קורס נוסף שחשוב להוציא איליו את העובדים וזאת על מנת שהעובדים לאחר הקורס יהפכו לנאמני בטיחות. בצורה זאת יוכלו העובדים לסקור את סביבת העבודה, להודיע למנהלים על מפגעים, לדעת כיצד פועלים בשת חירום ולהפוך לעובדים מיומנים שיכולים לשמש כנאמני בטיחות ולבצע הדרכות.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *