אחד הפגיעות הקשות ביותר שאנחנו יכולים לעבור היא פריצת דיסק. מדובר על פגיעה שיכולה להשבית אותנו למשך תקופה ארוכה ולהטיל אף להגביל אותנו בתנועה ברמות שונות, גם אחרי שאנחנו מתמודדים עם הבעיה ועוברים סדרה של טיפולים וכן ניתוחים.

הקבוצה שמתמודדת עם בעיה זו לעיתים תכופות, באופן לא מפתיע, הם ספורטאים. אנחנו מכירים לא מעט סיפורים על שחקני כדורסל אשר התמודדו עם בעיות גב ובפרט פריצת דיסק, במקרים מסוימים מדובר על בעיה שאילצה אותם לפרוש מהענף. אחד המקרים המוכרים בשנים האחרונות היא של סטיב קר מאמן גולדן סטייט, אלופת NBA, שנאלץ לשבת בבית למעלה מחצי שנה בגלל פריצת דיסק וטיפול שלא הצליח. רק אחרי שורה של ניתוחים הוא חזר אל ספסל הקבוצה.

פריצת דיסק היא מצב בו דיסק עמוד השדרה פשוט מתפרץ החוצה וזז. בעיה זו נובעת הרבה כתוצאה מהרמת משאות כבדים או ממצב של נפילות חוזרות ונשנות על הגב. כאמור, ספורטאים מתמודדים עם בעיה זו לעיתים תכופות, אך לא רק הם, אלא גם נהגי משאיות, סבלים ואנשים אחרים אשר מרימים משאות כבדים מסוגים שונים.

פריצת דיסק

כאן אנחנו מגיעים לנקודה של פריצת דיסק ותאונות עבודה. כידוע, במקרה של תאונת עבודה אנחנו יכולים לקבל קצבת נכות על אובדן כושר עבודה. במקרה של פריצת דיסק, אשר מאלצת אותנו לשבת בבית תקופה מסוימת, הרי שאנחנו יכולים לקבל קצבה זמנית, במקרה ומדובר בבעיה שנמשכת עד 3 חודשים. במקרה ומדובר על בעיה קבועה, הרי שנקבל קצבה קבועה. זאת במידה ואנחנו לא יכולים לחזור לתפקיד אותו ביצענו קודם לכן, למקצוע שלנו.

נקודה חשובה שצריך להדגיש בנושא זה, פריצת דיסק היא בעיה שחוזרת על עצמה, כלומר גם אחרי שמטפלים בבעיה היא עלולה לחזור, לכן כל הנושא של אובדן כושר עבודה, יכול להשתנות אם הבעיה תחזור על עצמה שוב ושוב ואנחנו לא נוכל לעבוד כלל במקצוע שלנו. במקרה כזה, יש צורך לחפש מקצוע חלופי שלא מחייב אותנו להשתמש בגב או לפחות לא דורש מאיתנו להרים משקלים כבדים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *