שערים מעץ

שערים מעץ למה הם עמידים יותר משערי מתכת

שערים מעץ

תושבים רבים מקימים שערים מחומרים שונים כמו עץ או סוגים שונים של מתכות עבור הכניסה הביתה. מדובר בעיקר בבתים פרטיים, אך לא רק.

הקמת שער כניסה

הקמת חיץ בין המרחב הציבורי למרחב הפרטי הוא חשוב מאד עבור כל אדם כדי למנוע את כניסתם של זרים לשטח הפרטי וכדי לחסום את יציאתם של ילדים ללא השגחה החוצה.

מתוך חומרי הגלם הקיימים, ההתאמה המיטבית לצורך הקמת השער היא של שער מעץ לאור התאמתו המושלמת לגינה ולהרכב שלה הכולל עצים שונים, שיחים ופרחים והימצאותם של רהיטי עץ שונים ברחבי החצר.

תכנון שער מעץ

אפשר להתקין שפע של אפשרויות לשערי עץ בכל גודל נדרש ובדגמים שונים הכוללים צורות גיאומטריות, גילופי עץ ותוך שילוב עם פריטי מתכת או אבן נוספים.

אלמנטים מהותיים בתכנון גדר מעץ

בהתאם להיתר הבנייה מתכננים את השער העשוי בנייה ייחודית מעץ בגובהו של הגדר או בגובה אחר, כדי לא להיקלע לבעיות מול הרשויות. עקב מטרתו של השער ופגעי מזג האוויר חשוב שיהיה זה שער הבנוי מעץ עמיד שמצבו לא ייפגע עקב המים שיותזו בעיקר על חלקו התחתון בעת השקיית הגינה על ידי הממטרות.

בתכנון שער העץ והידית יש לחשוב קדימה על העובדה שילדים לא יוכלו להגיע לידית וכך לצאת החוצה ללא מבוגרים וגם לנושא בעלי החיים אם חיים כאלה בבית, כך שלא יוכלו לצאת ותיוצר אפשרות שילכו לאיבוד.

בניית שער עץ

שער העץ מתמזג יפה מאד עם יופייה של החצר סביב הבית, מבחינת הצבעים והחיוניות שלו ולכן רבים מעדיפים שער עץ חמים, יפהפה  וביתי על פני השער ממתכת שהוא קר ומנוכר.

בניית השער נעשית בדרך כלל על ידי אנשי מקצוע מיומנים העוסקים בכך ומסוגלים לייצר אותו בהתאם לגודלו של המקום המיועד לכך, באיכות מצוינת ותוך הוספת דוגמאות שונות כדי ליצור דגם ייחודי.

המטרה היא לבדל את נראותו של השער משערים אחרים הממוקמים בפתחם של הבתים הסמוכים כך שיהיה קל לזהות את הגישה לבית הספציפי על פי נראותו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *