אחד מהנושאים הכואבים ביותר בין בני זוג הוא תהליך הגירושין, אז אם הגעתם למצב כואב ומצער זה, ואין זה משנה כרגע מהי הסיבה, אתם נאלצים להיאבק על תנאים פשוטים כמו משמורת על הילדים, מזונות, חלוקת רכוש משותף, אז בני הזוג יכולים לגבש הסכם כזה בעצמם, לפחות הסכם התחלתי. אך במקרים שבהם אתם לא מסוגלים לבצע זאת, וישנם ויכוחים רבים על אופן ההסכם. ואתם זקוקים לעזרה של אדם חיצוני. אתם שואלים את עצמכם במה כדאי לכם להיעזר בשירותי של עורך דין לענייני משפחה או טוען רבני? 

מה ההבדלים בין עורך הדין לטוען רבני? 

עורך הדין הוא אדם, המקבל את ההסמכה לדון בבית משפט למשפחה, ולא בטוח שהוא שולט כראוי בדין המשפט העברי, לעומת טוען רבני, שהוא אמנם לא חייב לעבור את המבחנים של לשכת עורך דין, על מנת לשמש בתפקידו, אך הוא חייב לשלוט היטב בראיה ההלכתית והדתית היטב. הטוען הרבני מחויב בתעודת הסמכה, ולאחר שעבר מבחנים עיוניים ומעשיים, ולמד היטב לעומק את הנושא של גירושין בראיה הלכתית. 

לעומת עורך הדין, שיכול לייצג גם בבית הדין הרבני וגם בבית הדין לענייני משפחה, טוען רבני יכול לייצג רק בבית הדין הרבני, וכן הוא צריך להיות יהודי שומר תורה וצוות, ולהכיר היטב את ההלכה. 

טוען רבני  ותהליך גירושין 

ניתן לראות, כי ברוב המקרים תצרכו להגיע אל בית הדין הרבני, על מנת להתגרש, ואף אם אתם בוחרים בבית המשפט לעניין משפחה, מכיוון שאתם יהודים, גם השופטים או הדיינים יצטרכו לפעול על פי ההלכה היהודית, והם מחויבים בכך על פי חוק. 

עדיף לבחור טוען רבני, השולט בהלכה, ומכיר את כל הנושאים המורכבים ביותר על בוריים. ,

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *