יועץ משכנתאות

מתי נצטרך יועץ משכנתאות?

יועץ משכנתאות הוא אדם המתמחה במשכנתאות, ידע נרחב בכלכלה, בסוגי הלוואות שונים ובעבודה עם גופים פיננסיים שונים. לרוב יועצי המשכנתאות יהיה ניסיון גם בעבודה מול קהל פרטי וגם בעבודה מול בעלי עסקים.

המשכנתא הינה הלוואה גדולה, עבור רבים הגדולה ביותר בחייהם, ולכן חשוב מאוד להיוועץ עם איש מקצוע מנוסה שמבין עניין ויכול לסייע לנו לקחת את המשכנתא הטובה ביותר עבורנו.

יועץ משכנתאות פרטי או דרך הבנק – מי עדיף לנו?

כאשר אנו באים להתייעץ עם יועץ משכנתאות המטרה תהיה להבין יותר על מסלול המשכנתא האפשריים והקיימים וכן ליטול את הלוואת המשכנתא הטובה ביותר לצרכים שלנו.

הכוונה היא למשכנתא שתשלב בין ריבית אטרקטיבית, לפריסה המתאימה לנו ביותר כדי ליצור גם החזר חודשי שנוכל לעמוד בו וכדי שנשלם כמה שפחות ריבית בסוף התקופה במקביל. יש שני יועצי משכנתאות שנוכל להתייעץ עמם לפני נטילת משכנתא: היועצים מטעם הבנק ויועצי משכנתאות פרטיים.

כאשר אתם באים לבקש משכנתא מהבנק שולחים אתכם תחילה ליועצי המשכנתאות של הבנק כדי לבחון את מצבכם הכלכלי, המשפחתי והנכס שאתם מעוניינים בו. לאחר מכן בודקים כביכול מהו מסלול המשכנתא המתאים לכם ומציעים לכם את זה כאופציה יחידה בדרך כלל ועם מעט מאוד יכולת להתמקח.

יועץ משכנתאות פרטי מקבל מכם כסף והוא אינו שכיר של הבנק, לכן האינטרס שלו הוא לשרת את האינטרסים שלכם ולא של הבנק. על כן הייעוץ שלו יהיה אמין ונכון יותר ותוכלו להשיג משכנתא גבוהה יותר בצורה כזו ואפילו בריבית נמוכה יותר.

יועץ משכנתאות לנטילת משכנתא ראשונה או מחזור משכנתא קיימת

את היועץ נצטרך באחד משני המקרים הבאים בדרך כלל: לפני נטילת משכנתא ראשונה לרכישת דירה ובעת הצורך למחזר משכנתא קיימת. לדוגמה כאשר הריביות משתנות בשוק או משהו אחר קורה המשפיע על החזר המשכנתא שלכם – תוכלו בעזרת היועץ לבחון את האופציות העומדות בפניכם.

> מידע מקצועי ופרטים נוספים ניתן לקבל באמצעות אתר https://creditguru.co.il!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *