איפה אפשר למצוא עזרה ראשונה לשיניים?

מה ההבדל בין שיניים תותבות קבועות לזמניות

אם הגעתם לגיל שבו אפשר לחשוב על תיקון השיניים, אם השיניים שלכם חסרות, חולות, מוכתמות מידי ובעיתיות – כדאי שתשקלו לבצע השתלה או התקנה של שיניים חדשות. בשנים האחרונות, יותר ויותר אנשים הבינו את המשמעות של השתלת שיניים. בכך, רבים בוחרים בשיטה זאת ולאו דווקא בהתקנה של תותבות. אבל מהם ההבדלים בין כל שיטה?

אם אתם חשים שהגיע הצורך לטיפול אינטנסיבי בחלל הפה, ייתכן ויש להרכיב מערכת שיניים חדשה. כיום, פתרון אטרקטיבי לבעיות כאלה ואחרות, מגיע באמצעות טכנולוגיה המספקת שיניים קבועות בחלל הפה.

אבל מה צריך לדעת על הפעולה?

השתלת שיניים היא שיטה חדשה יחסית שמלווה אותנו יותר מעשור. ההשתלה מייצרת פתרון עבור אנשים שסובלים משיניים לא תקינות, בעוד שבאמצעות שתלים שנשתלים בתוך שורש השן ופינוי מקום לשיניים חדשות – ניתן לבנות מערכת שיניים שונה וחזקה.

לעומת זאת, ישנה הדרך הישנה והעתיקה יותר והיא התאמת שיניים תותבות קבועות, בעוד שגם כאן מתבצעת עקירה, אבל לא נעשה תהליך כירורגי של השתלה – מה שעלול להרתיע רבים.

אז מה ההבדלים בין שיניים תותבות, לזמניות המושתלות אל תוך החניכיים?

ההבדל הראשון הוא דרך ההתאמה. בהתאמת שתלים נעשה הליך רציני של בניית שיניים, בניית שתלים ושאר תכנונים. בשיניים תותבות נעשית התאמה, אך התהליך קצר יותר. נוסף לתהליך התכנון, ישנו הבדל בקיום עצמו של השתל לעומת התותב, בעוד ששתל הוא אלמנט קבוע שנמצא בפה ממש כמו השיניים, ותותבות הן פריט שנשלף בקלות. בכך טמונה בעיה של חוסר קביעות.

כעת יש להתייחס למחיר. מחיר של השתלה יהיה מן הסתם גבוה יותר, בעוד שההשקעה היא של כמה עשרות אלפי שקלים, באופן חד פעמי. ובכל זאת, רבים בוחרים בתהליך בניית חיוך המקסים, היעדר הצורך בטיפולים, וכמובן איכות החיים שתשתנה לחלוטין. התאמת תותבות לעומת זאת, תהיה זולה יותר, אך לא תאפשר את איכות החיים והנוחות אשר בהשתלה.

לסיכום, אם יש לכם אמצעים וסבלנות – כדאי להשקיע כסף בהשתלת שיניים ולבחור דווקא בדרך זאת, מאשר בהתאמת תותבות. בכך חייכם יהיו מאושרים ואיכותיים יותר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *