מה האפשרויות לתשלום לבתי אבות?

מחיר של בית אבות סיעודי עלולה להיות כבדה לחלק מהאנשים, אך קיימות אפשרויות תשלום רבות!
בתי אבות מיועדים עבור מבוגרים עם מוגבלות פשוטה או עבור בני אדם שהינם עצמאיים. אנשים בגיל הזהב תשושים מכונים כקשישים אשר ההיבט התפקודי שלהם מצומצם והם נדרש לעזרה חלקית בביצוע של פעולות מדי יום. בית אבות הינו מוסד אשר בו אחראית ההנהלה להעניק מנעד נרחב של הצרכים של הקשישים בהיבט טיפול בבעיות שלהם, שיכון כראוי, תרבות, ביטחון, תעסוקה, הזנה, טיפול בריאותי, ניקיון ואסתטיקה, חימום וכיוצא בזה.

מה האפשרויות לתשלום לבתי אבות?

משרד הרווחה והעבודה הוא האמון על בתי אבות במדינת ישראל ובמצב אשר בו לאדם המבוגר אין אפשרות כלכלית לשאת בדמי השהות בבית האבות הוא זה אשר להיות הגורם המממן ברמה חלקית או ברמה מלאה. התשלום עבור המגורים בבית אבות לא טומן בחובו דמי כניסה או לחלופין דמי פיקדון, כי אם רק תשלום מדי חודש שהינו צמוד למדד. לרוב התשלום יכלול בתוכו את סל השירותים אשר מוענקים בבית האבות, לרבות – מים, טיפול בריאותי, הזנה או חוגים. התשלום אינו כולל טלפון, תרופות, שירות של אמבולנס או חיתולים.

אפשרויות התשלום עבור בית אבות הן כך –

  • הרשות המקומית מפעילה אגף של טיפול במבוגרים מאת משרד הרווחה אשר מספקות לגיל השלישי עזרה במעבר אל בית האבות. הם לוקחים חלק במימון של השהות בבית אבות ביחד עם קרובי משפחה. סך המימון תלוי בהכנסות שלהם, של ילדיהם ושל בני הזוג שלהם.
  • משאבים אשר נצברו – זכויות שאותן צבר המבוגר ברבות השנים, פנסיה וחיסכון. באם לאדם בגיל השלישי יש ברשותו נכס, אפשר להשכיר או למכור אותו ובכך לממן את השהות בבית האבות.
  • מס הכנסה – מבוגרים אשר שוהים בבית אבות זכאים למנעד רב של הטבה במס הכנסה. בנוסף לכך, משרד האוצר מקל על קרובי משפחתם ונותן בידיהם אף כל מיני הטבות של מס.
  • קופת חולים וכן ביטוח פרטי – עליכם לוודא אל מול חברת הביטוח ואל מול קופת החולים שלכם אילו זכויות נמצאות עבורכם מאת הביטוח אשר אותו רכשתם מבעוד מועד. קופת החולים תעניק לכם הרבה ביטוחים אשר עשויים לעזור לכם לממן את בית האבות הסיעודי, במידה ויתעורר הצורך לזה.
    בקרו באתר של בית אבות נווה שלו:
    https://neve-shalev.co.il/

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *