מאז שאתם זוכרים את עצמכם רציתם לדעת ללמוד לנגן מוסיקה על כלי נגינה כלשהו אך לא ברור לך מה באמת יוכל להתאים לכם? או שאולי לאחרונה הילדים מבקשים שתרשמו אותם לחוג נגינה ולא ברור לך על איזה כלי יתאים להם לנגן? אם כך, כדאי שתדעו שאתם לא לבד. רוב האנשים יודעים רק לומר שהמוזיקה היא חלק מחייהם אך לבחור את הכלי המתאים זה כבר עניין אחר. אחת מההמלצות הכי טובות שנוכל לתת לכם בנושא היא לבדוק את העניין ולא לבחור בצורה שרירותית את הכלי שעליו אתם מתחילים לנגן, אז למה אתם מחכים? 

 

בואו לנסות כלי נגינה שונים 

 

אחת מהבעיות היא שלרוב האנשים אין הזדמנות בכלל להכיר כלי נגינה שונים, חוץ ממה שיש להם אולי בבית. כך קורה שאם להורים יש בבית פסנתר, הילד מנסה את כוחו בכלי הנגינה הזה. עם זאת, מה עושים אם הוא לא מצליח או לא מתחבר לכלי הזה? האם זה אומר שהוא לא יוכל לנגן על שום כלי אחר? או שאולי פשוט צריך לחשוף אותו גם לאפשרויות אחרות? אומנם זה נכון שיש כלי נגינה שיותר פשוט לחשוף את הילדים אליהם, כמו גיטרה או כינור, אך מה עושים אם הילד רוצה ללמוד לנגן על גיטרה בס או על כל כלי נגינה אחר, כבר ויקר? במצבים כאלה כדאי לזכור שאתם יכולים לקחת את הילדים למרכזים שונים שבהם יש כלי נגינה ובנוסף, רצוי גם לוודא שזה מרכז מקצועי למוזיקה. במקומות כאלה אפשר יהיה להתאים לכל ילד את הכלי המוצלח יותר עבורו וכך כל אחד יוכל לנסות את כוחו. 

 

ההשקעה בלמידת נגינה משתלמת 

 

בהחלט יכול להיות שלא תהפכו להיות נגנים מוכרים בעולם וגם הילדים שלכם לא יצליחו בכך. עם זאת, אפילו הידיעה שאתם, או הילדים, מסוגלים לקרוא תווים זו ידיעה נפלאה. כך עולם המוזיקה לא לגמרי זר לכם וכך אתם זוכים לפתח עוד חלק במוח. נגינה היא חלק נפלא מהחיים שמסייע לנו בתחומים רבים ומגוונים כך שבהחלט שווה להשקיע בכך.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *