לא פעם, אנחנו יכולים להיתקל בלוחות דרושים, במודעות אשר ברור מאליו שלא עומדות מאחוריהן שום דבר, שום הצעה ממשית, שום מקום עבודה ראוי ששווה להשקיע בו. מדובר במודעות שעדיף להתעלם מהן ולא לפנות אל המפרסמים, בשביל לא לבזבז זמן יקר.

מודעות דרושים

השאלה היא, כיצד אנחנו יודעים שאכן מדובר במקום עבודה כזה. לשמחתנו, יש מספר כלים שיכולים לעזור לנו, מלבד היכולת שלנו לזהות מודעות כאלה, יכולת שלפעמים היא נכונה ולפעמים, היא מוטעית במידה מסוימת.

לפני שנסביר על הכלים שעומדים לרשותנו וכן על היכולת שלנו לזהות מודעות כאלה, חשוב להבהיר, שלא תמיד מודעות שנראות לנו מיותרות, הן אכן כאלה. דוגמא טובה לכך, אנחנו יכולים לראות למשל, על פי המיקום בו ממוקם העסק. אנחנו יכולים למצוא מקומות עבודה באזורים שלא נשמעים לנו מושכים, ועדיין מדובר בהצעות רציניות ורלוונטיות. יש דרכים אחרות לזהות הצעות עבודה לא מעשיות ולא איכותיות.

למשל, מודעות שמשווקות לנו מקום עבודה בהם אנחנו יכולים להרוויח איקס כסף בזמן קצר מאוד. אנחנו צריכים לדעת שיש כאן משהו לא אמין ולא אמיתי. מוטב להתרחק מכך, שכן שום מקום עבודה לא יכול להבטיח לנו שכר בסכום כסף מסוים אלא אם כן מדובר על תנאי משכורת שהמקום מציע, דבר שאף פעם לא נהוג לעשות במודעת דרושים.

כמו כן, מודעות דרושים שמציעים לנו הצעות ומתנות ייחודיות, דברים שאנחנו לא אמורים לקבל ממקום העבודה. אם לא מדובר על חברה מוכרת, הרי שזה הזמן לחשוד, סביר להניח שמדובר במשהו לא אמיתי שאסור לסמוך עליו.

יש סוג נוסף של מודעות שאנחנו יכולים להעריך שאין מאחוריהן דבר, מודעות שמופיעות שוב ושוב, כאלה שמתפרסמות כל הזמן. סביר להניח שהמקום רק אוסף קורות חיים או שפשוט לא מצליח למצוא עובדים ולכן זה אמור לעורר בנו שאלה עד כמה זה באמת נכון מצידנו לפנות אל מקום כזה, ייתכן מאוד שאנחנו נעשה טעות אם ננסה להתקבל למקום כזה, עדיף לנו לחפש מקום אחר שהוא הרבה יותר רציני.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *