כשאנחנו מביאים כלב או חתול הביתה, אחד הדברים החשובים ביותר שאנחנו צריכים לבדוק זה, מי יכול להיות הווטרינר שלהם, אצל מי אנחנו מוכנים להפקיד את הטיפול בהם. כפי שאנחנו לא נלך לכל רופא בשביל לטפל בעצמנו, כך אנחנו גם לא נהיה מוכנים לשלוח את הכלב או את החתול שלנו לכל וטרינר.

על פניו זה טבעי, אנחנו נרצה שיהיה זה וטרינר אשר הקליניקה שלו נמצאת קרוב לבית, כך במקרה שנידרש לא נצטרך ללכת או לנסוע הרבה. יש בזה היגיון, אך אנחנו צריכים לבדוק עוד דברים, אחד מהם זה, האם מדובר במרפאה רגילה או בית חולים וטרינרי.

מה ההבדל בין השניים? ובכן כמו שיש הבדל בין טיפול במרפאה של רופא לבין טיפול בבית חולים רגיל, כך יש הבדל בין מרפאה של וטרינר לבית חולים וטרינרי. במרפאה אפשר לבצע שורה של טיפולים, בדיקות ואפילו ניתוחים מסוימים, אך אם מדובר במשהו מורכב ומסובך, הווטרינר ישלח אותנו לבית חולים לקבל את הטיפול ולכן, במקרים רבים עדיף אולי ללכת מראש לבית חולים וטרינרי 24/7 באשדוד.

בית חולים וטרינרי

נקודה נוספת חשובה היא, האם מדובר במקום שמשמש גם כמרפאת חירום. כשאנחנו מביאים כלב או חתול הביתה, או כל חיית מחמד אחרת, אנחנו לא חושבים על מקרי הקיצון מן הסתם, אנחנו לא חושבים שייתכן מאוד שאנחנו נידרש לקחת אותם באמצע הלילה לווטרינר כי הם לא מרגישים טוב. אך לצערנו, מצב כזה יכול לקרות, ואנחנו צריכים להיות מוכנים לכך מבעוד מועד.

לכן מוטב מראש ללכת למקום שהוא גם מרפאת חירום. מה זה אומר? מקום שמקבל בכל שעות היממה, מקום שמספק שורה של שירותים דחופים על פי הצורך, מקום שעובד 24 שעות ביממה וניתן לפנות אליו בכל עת, כולל בסופי שבוע וחגים. רק כך אפשר לוודא שאכן חיית המחמד שלנו תקבל את הטיפול הטוב ביותר בכל מקרה ובכל עת. זה לא מספיק רק לקחת אותה לווטרינר אלא לעיתים אנחנו צריכים משהו הרבה יותר רציני מזה, ולכן חשוב שאנחנו נדע לאן לפנות איתה.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *