בישראל כידוע אין חורף, מה שלא מונע מאתנו להחליף ארון שלם בין חורף לקיץ ובין קיץ לחורף מדי שנה. המעבר הרשמי לקראת הקיץ מסתמן עם סידור הארון לקראתו – מיון, אחסון והעברה למקום הכי גבוה בארון של בגדי החורף העבים ושל השמיכות למיניהן. אף אחד לא אוהב לעשות את זה, וכולנו דוחים על הקשקש את המשימה עד סוף האביב אבל כדאי להקדים ולהיפטר מכאב הראש כמה שיותר מהר. הטיפים הבאים יסייעו לכם להתארגן על עצמכם בצורה קלה ונבונה. תיכף תגלו גם איך שקיות ואקום משתלבות נהדר בתהליך.

שקיות ואקום

 1. כמו בצבא – עובדים בשלשות

  אנא, נסו להימנע ככל הניתן מהנטייה הטבעית והנוחה כל כך לדחוס את בגדי החורף בכל מיני פינות בבית מתוך חשיבה שמתישהו, בזמן כלשהו, כשלא יהיה משהו טוב יותר לעשות (ותמיד הרי יש), תפשפשו בין הררי הבגדים ותעשו סינון רציני. אין שום סיבה בעולם לשמור בגדים שאין כל צורך בהם, לא משנה אם הם של חורף או קיץ. תחשבו כמו בצבא:
  1. יש בגדים שמשתמשים בהם באופן תדיר (עוברים לאחסון).
  2. יש בגדים שלא נלבשו לאורך כל העונה, אבל הם עדיין אחלה – תורמים לארגונים שזקוקים להם.
  3. יש בגדים בלויים, מוכתמים או במצב חרוש לחלוטין שהתחנה הבאה שלהם היא הפח. לא משנה איזה רגע סנטימנטלי יש לכם אליהם כי הם מזכירים את העשור הפרוע בחייכם.

  כשעורכים מיון של בגדי ילדים הקבוצה השלישית היא גדולה בהרבה מן האחרות. אם אתם לא מצליחים להיפטר מהכתמים או שאין לכם זמן פנוי לתיקונים – אל תבנו על זה שעד החורף משהו ישתנה.

  2. קבלו את המציאות, אפילו שהיא כואבת

  בואו תהיו כנים עם עצמכם, נכון שהכי קשה לכם להיפרד מבגדים? הרי אפילו כאשר הבגד כבר לא עולה עליכם ובמיוחד כשמדובר בבגד חדש שנקנה בשוגג (אז כשלא היה לכם כוח למדוד בחנות), קשה לכם להודות ביניכם לבין עצמכם שזה פשוט לא זה. גם האחסון הכי נכון של בגדים בארון, מקופלים יפה יפה, לא ישנה את הגזרה שלכם, לא יחסוך מכם ייסורי מצפון למה אתם לא מצליחים ללבוש את הבגד ורק יתפוס מקום חשוב.

  3. כך תחסכו הכי הרבה מקום

  שקיות ואקום הן המילה האחרונה והחכמה ביותר לאחסון של בגדים, כריות, שמיכות, מעילים וכל פריט שבכל צורת אחסון אחרת היה תופס לכם מלא מלא מלא מקום בארון. האחסון בואקום מייצר לא רק חיסכון גאוני במקום אלא גם מגן באופן מלא מפני לכלוך או מזיקים ומאריך את החיים של הבגדים או של פריטי טקסטיל אחרים שיש לכם. הכי פשוט לרכוש במחיר זול יחסית מספר שקיות ולאחסן בהן את כל הפריטים הכי עבים שתמיד בגללם שקלתם עד היום לקנות ארון נוסף הביתה. כל שצריך הוא להכניס פנימה את הבגדים או השמיכות, לשאוב את כל האוויר דרך פתח השאיבה בסיוע של שואב אבק ביתי ולסגור טוב-טוב את הפתח.

  שיהיה לכם קיץ מגניב!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *