אורי לופוליאנסקי

החיבוק הציבורי של אורי לופוליאנסקי

אחת הדמויות המשמעויות ביותר בציבוריות הישראלית היא אורי לפוליאנסקי. אף על פי שלא מדובר באדם שהיה שר או אפילו חבר כנסת, ולמרות שהוא כיהן אך ורק כראש עיר במשך קדנציה אחת, אומנם ראש עיריית ירושלים אך השפעתו לכאורה לא חרגה מגבולות העיר, הרי עדיין מדובר באחת הדמויות המשמעויות והחשובות בציבוריות הישראלית ואין זה מפתיע.

אורי לופוליאנסקי הקים בשנות השבעים את ארגון יד שרה, ארגון שנועד לעזור לאנשים שזקוקים לציוד רפואי לבית. באמצעות הארגון הם יכולים לקבל את הציוד מבלי שיצטרכו לרכוש אותו במיטב כספם. אט אט הארגון גדל והתרחב, כיום הוא מונה עשרות סניפים בכל רחבי הארץ ויש לו השפעה ניכרת על חיינו באופן ישיר ובאופן עקיף, בוודאי אם אנחנו זקוקים לציוד רפואי כזה או אחר.

אורי לופוליאנסקי

צריך לומר, תרומתו של לופוליאנסקי מוכרת מאוד בציבור הישראלי, אומנם הוא נמצא מאחורי הקלעים ואומנם הוא עושה הכל בהתנדבות, אך כולם יודעים שהוא האיש שעומד מאחורי הארגון, הוא האיש לא רק ייסד אותו אלא גם תרם לכך שהוא ישגשג ויהפוך להיות אחד הארגונים הגדולים בישראל ומודל לחיקוי עבור ארגונים דומים בעולם. זו הסיבה שבמהלך השנים הוא זכה לפרסים רבים, כולל פרס ישראל.

אורי לופוליאנסקי מעבר לעובדה שהוא מייסד ארגון יד שרה וראש עיריית ירושלים לשעבר, גם נחשב לאדם מאוד נעים הליכות, מאוד צנוע, אדם פשרן שאיננו מחפש את דרך הקיצון ואת מה שמפלג אלא את מה שמאחד. זה מה שהפך את אורי לופוליאנסקי במהלך השנים לאדם אהוב מאוד בקרב ישראלים רבים, בין אם מדובר בתושבי ירושלים ובין אם מדובר בתושבי ערים אחרות ברחבי הארץ.

זו אחת הסיבות מדוע במהלך השנים הוא זכה לחיבוק חם ואוהב בקרב קבוצות שונות באוכלוסייה, זו הסיבה שהוא נחשב לאדם מאוד אהוב גם על מי שאיננו משתייך למחנה הפוליטי או המגזרי שלו. אין ספק שדמותו מקרינה חום ואהבה ומעוררת השראה נרחבת בקרב חלקים גדולים בציבור הישראלי כולו. דבר שבא לידי ביטוי בצורות שונות, גלויות וכן בצורות נסתרות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *