העולם כידוע עובר לדבר סינית. נכון שמרבית העולם, לפחות בכל הקשור לדיפלומטיה, עסקים, תרבות, ושלל תחומים אחרים מתנהל באנגלית, אך העולם מתחיל לעבור לאט לאט לסינית,  בין אם זה בכל מה שקשור לעסקים ומסחר, תרבות, תיירות, חינוך ועוד. ההסבר לכך הוא מאוד פשוט, סין היא השוק הגדול בעולם, לסין הכלכלה השנייה בגודלה בעולם, ועל פי התיאוריות, המאה העשרים ואחת הולכת להיות המאה הסינית. מי שלא ילמד סינית ולא יתנהל בסינית, עלול להישאר מאחור.

גם חברות ואנשי עסקים ישראלים רבים משתמשים בשירותי תרגום לסינית. קשרי המסחר בין המדינות הולכים וגדלים כל הזמן, יותר ויותר עסקים ישראלים נכנסים לסין, יותר ויותר משקיעים סיניים בוחרים להשקיע את כספם בישראל, שלא נדבר על כך שהצרכן הישראלי עובד על בסיס קבוע עם עסקים סיניים, בין אם זה דרך אתרי אינטרנט ובין אם זה בדרכים אחרות. לכך יש להוסיף קשרי תרבות, אקדמיה, רפואה, חקלאות ועוד אשר פורחים מאוד.

תרגום לסינית

כעת עולה השאלה, מתי נכון ומומלץ לפנות אל שירותי תרגום סינית. ובכן, אפשר לחלק את התשובה למספר נקודות מפתח משמעותיות בתהליך:

הנקודה הראשונה היא, מתי שצריך, במילים אחרות, מתי שנמצאים במגע מסוים עם השפה הסינית. זה יכול להיות לפני פגישה חשובה, זה יכול להיות כשרוצים להתחיל ביצירת קשר עם גורם סיני, כשרוצים לייצא לסין או לייבא מסין ועוד.

נקודת הזמן השנייה היא, באופן כללי. למשל, אם אנחנו מקימים אתר אינטרנט ואנחנו רוצים לשווק אותו גם בסין ביום מן הימים, אנחנו יכולים כבר עכשיו לתרגם אותו. כמו כן, אם אנחנו חושבים במונחים בינלאומיים באופן כללי, נכון יהיה שלא נחכה עד לרגע האחרון אלא נבצע את פעולת התרגום כבר עכשיו.

נקודת הזמן השלישית, ברגע שאנחנו עומדים בפני כניסה לתהליך משמעותי עם גורם סיני. אסור לנו לחשוב שאנחנו יכולים להתנהל באנגלית וזהו. אנחנו צריכים להראות נכונות ללמוד את השפה, זה יכול להיות אפילו רק בשביל ללמוד את כוונות הצד השני.

נקודת הזמן הרביעית, כשאנחנו בוחרים לעבוד עם סינים בישראל, רצוי שנפנה לחברת תרגום שתעזור לנו בעניין.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *