טיפים לקראת מעבר דירה

6 טיפים לקראת מעבר דירה

טיפים לקראת מעבר דירה

מתכננים לעבור דירה בקרוב? רגע לפני שתעמיסו את כל הציוד בארגזים, יש לנו כמה טיפים שכדאי לקחת בחשבון.

ארזו באופן מושכל

לאחר שאספתם ארגזים לטובת אחסון הפריטים, חשוב לבצע את אריזת הבית באופן מושכל. את כלי הזכוכית והדברים השבירים יש לארוז בנייר ייעודי (או בשקית עם בלוני אוויר קטנטנים) ולהכניס לקרטון אחד. כמו כן, כדאי להשתמש בסרט דביק צבעוני, כך תוכלו לסמן בצבע אחיד כל קטגוריה של קרטונים, כלומר קרטונים של מוצרי מטבח באדום, קרטונים לחדר הילדים בכחול וכו'.

לא תמיד חייבים חברת הובלות

חברת הובלות יכולה לסייע לכם באופן ניכר, אך אם אין לכם כמות גדולה של פריטים תוכלו להוביל את הדירה באופן עצמאי ולו באמצעות שירות להשכרת רכב מסחרי. זה נהדר עבור דיירים ששוכרים דירות ויש להם מעט ציוד או עבור מי שעתידים למכור את הריהוט שלכם ולרכוש רהיטים חדשים עם המעבר לדירה החדשה.

רכשו כמות גדולה של גלילי דבק

בין אם מדובר בארגזים כבדים ובין אם לא, מוטב לחזק את החלק התחתון של הקרטון עם רצועות דבק נוספות ליתר ביטחון. לכן, מומלץ לרכוש כמות גדולה יחסית של דבק, ולו כי עדיף להישאר בסוף האריזה עם 2 גלילי דבק מאשר עם קרטונים שנפתחו במהלך המעבר.

בגדים? עדיף בשקיות

במקום למלא את הארגזים בבגדים, העדיפו לארוז דווקא בשקיות, משום שזה יאפשר לכם לחסוך במקום וליצור מעין וואקום לבגדים. מלבד זאת, אל תבזבזו את כל הקרטונים על בגדים, ולו כי הבגדים לא יינזקו אם יועברו בשקיות, וזאת בשונה ממוצרים אחרים.

לא תמיד כדאי לפרק רהיטים

נכון, רהיטים של איקאה מתפרקים בקלות, וניתן גם לשנע אותם מפורקים. אבל מה לגבי רהיטים שנבנו באמצעות מסמרים? לא בטוח שתרצו לפרק את הרהיט ולהרכיבו שוב, ולכן ייתכן ותעדיפו להעביר אותו כמו שהוא. רק הקפידו לארוז אותו היטב, לסגור עם דבק ייעודי את כל המגירות והפתחים, ולעטוף אותו בנייר פצפצים.

הכינו לוח זמנים מפורט

מעבר דירה מושכל מצריך תכנון. נסו לתכנן אילו פריטים ייארזו קודם ואילו תשמרו לסוף – בעיקר בשל סדר החשיבות שלהם ותדירות השימוש.

 

בהצלחה!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *