מפקח המקרקעין הוא איש מקצוע בעל תפקידים רבים. לפי חוק המקרקעין, מחובתו של כל בעל דירה, לשלם את דמי וועד הבית. בעל דירה שלא משלם את דמי וועד הבית, יכול להיתבע בפני המפקח על המקרקעין, ואפילו יכול להיות מחויב בהוצאות משפט.  המפקח על המקרקעין הוא גוף שיפוטי שהוקם על מנת לטפל בסכסוכי שכנים, ובתביעות של נציגות הבית בנוגע לדיירים שלא משלמים את וועד הבית. ישנן תביעות רבות של דיירי בניין לגבי סרבני תשלום. במידה והינכם זקוקים לייצוג בפני המפקח על המקרקעין, אל תהססו, פנו אל משרדנו עוד היום

הגשת תביעה

מי שהוכשר להגיש תביעה נגד בעל דירה שהוא סרבן, היא נציגות הבית המשותף או בעצם וועד הבית. תפקידה של הנציגות היא להיות האחראית בנוגע לשלל תחומי בעלי הדירות כגון- גבייה, הוצאות הפעלה ועוד. כוחה הרב מתבטא בכך, שהיא יכולה להיות משפיעה בכל צד בהליך המשפטי. במצב בו האדם שמסרב לשלם דמי הוועד הוא שוכר, ניתן להעביר את דרישת התשלום והתביעה לבעל הדירה. לפי חוק המקרקעין בעל דירה חייב לשלם את דמי וועד הבית, ולכן, אם שוכר לא משלם וועד בית אפשר לחייב את בעל הדירה בתשלום זה.

שיפוצים, תשלומים וחניה

כאשר דיירים בבניין משותף רוצים לשפץ בתיהם, במידה ויש רוב אנשים שמסכים לזה, לפי החוק המקרקעין כולם חייבים לשלם על כך. בנוסף. לפי חוק זה, כשיש ליקוי בבית המשותף, גם כן כל הדיירים בבניין צריכים להשתתף.

בנוסף לאלו, ישנו חוק שאומר שכדי להתקין מעלית בבית משותף, צריך הסכמה של השכנים בבניין. אך רק בעלי הדירות שמעוניינים בהתקנת המעלית הם האחראים הבלעדיים בעלות התקנת המעלית. בתחום העלויות התחזוקה של המעלית, לפי החוק, כולם צריכים להשתתף בעלויות התחזוקה.

החוק אוסר למכור דירה בלי החניה ולא ניתן למכור את החניה בלי הדירה. לפי חוק המקרקעין, אפשר להשכיר חניה בבית משותף בנפרד מהדירה, לטווח רחוק. כן ישנה אפשרות למכור חניה לבעל דירה אחרת בבניין. 

בחברת "עורכי דין עוז כהן" ניתן להתייעץ בשלל תחומים, שיפוץ בית משותף, חוקי תשלומי ועד, סכסוכי שכנים ועוד, אנחנו כאן בשבילכם.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *