כחלק מתהליכי נידוף רגילים גז הראדון משתחרר מן הקרקע והוא עלול להביא עמו השלכות בריאותיות כדוגמת סרטן ריאות על אלו שנושמים אותו. גז הראדון נחשב לגז אצילי שנוצר כחלק מהתפרקות רדיו אקטיבית באדמה ולא ניתן להבחין בו ללא מכשור מקצועי. זוהי הסיבה המרכזית בגינה יהיה מומלץ מבחינת כל אחד מכם לוודא כי אין אתם נמצאים בסכנה של שאיפת הגז במבנה שלכם. במאמר הבא ידובר מתי כדאי לבדוק חשש להימצאות גז ראדון בכמויות חריגות במרתף.

בדיקת ראדון במרתף

מבנה חדש? בדיקה היא חובה!

על פי התקנות אשר נקבעו בחוק, כל מבנה קרקע חדש שנועד למגורים חייב בביצוע בדיקת ראדון. הבדיקה אחראית לבחון שמא ישנן כמויות חריגות של ראדון בסביבה. בכל אופן, דעו לכם כי בדרך כלל הסכנה להימצאות גבוהה של ראדון תהיה יותר רלוונטית בעבור מרתפים ובתי קרקע עקב היותם צמודים לקרקע, המקור שבו נוצר הגז האצילי. ראדון ברמה חריגה במרתף או בכל מקום אחר לא יהיה רצוי!

ביצוע בדיקת גז ראדון גם למבנים ותיקים כל 3 שנים

אט אט אנשי המקצוע הבינו כי בדיקה חד פעמית של גז ראשון בשטח מסוים לא תהיה מספקת וזאת מכיוון שככל שהשנים עוברות ישנם גם שינויים מהותיים בשטח. לפיכך יהיה חיוני לוודא כי מתבצעת בדיקת הימצאות גז ראדון מידי 3 שנים וזאת אם קיימות ספקות בכל הנוגע לכמות הגז שמשתחרר בשטח המבנה שלכם.

אל מי יש לגשת בעצם לשם ביצוע הבדיקה?

אך ורק חברה או בעל מקצוע שהוסמכו על ידי החברה להגנת הסביבה ויחזיקו במכשור רלוונטי צריכים לבצע את סוג הבדיקה המדוברת. אלו מכם שידעו לפנות אל הגורמים הנכונים יוכלו להיות בטוחים כי הם ידעו לבצע עבודתם תוך כדי התייחסות לכל הפרטים החשובים והתקנות השונות שנקבעו בחוק.

בכל אופן, אחריותכם תהיה לוודא כי מבנה חדש שאתם אחראים עליו יהיה כזה שנוצר אך ורק מחומרי בנייה אשר אינם מכילים חומרים רדיואקטיביים טבעיים יתר על המידה המותרת. אל תהססו לוודא בכל הנוגע לכמות החומרים שמצויה בחומרי הבנייה וזאת מכיוון שזהו דבר קריטית במיוחד בכל הנוגע לרמות הגז שיהיו בביתכם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *